Kubánsky prezident varuje pred energetickou krízou: Máme nedostatok nafty, tvrdí | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Kubánsky prezident varuje pred energetickou krízou: Máme nedostatok nafty, tvrdí

Miguel Díaz-Canel
Miguel Díaz-Canel
Zdroj: twitter.com/Global Times
12.09.2019 08:15

HAVANA - Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel v stredu upozornil, že jeho krajina čelí energetickej kríze z dôvodu nedostatku motorovej nafty, informovala agentúra AP. Prezident však podľa svojich slov dúfa, že v najbližších dňoch sa podarí vyhnúť výpadkom v dodávkach elektriny.


Díaz-Canel z nedostatku paliva viní americké sankcie, ktoré zahŕňajú opatrenia voči prepravným spoločnostiam privážajúcim na ostrov ropu najmä z Venezuely. Obyvateľov Kuby varoval pred bezprostrednými následkami. Podľa prezidenta môžu nastať problémy s distribúciou výrobkov, ktorá závisí od naftou poháňaných dopravných prostriedkov, verejnou dopravou a výrobou elektrickej energie. Vláda sa snaží zaviesť opatrenia s cieľom vyhnúť sa takejto situácii.

Podrobnejšie informácie o opatreniach nie sú známe. Díaz-Canel a minister hospodárstva Alejandro Gil však oznámili, že v najbližších dňoch nastanú značné obmedzenia a niektoré štátne podniky zastavia výrobu. Takisto vyzvali ľudí, aby v zvýšenej miere využívali dopravné prostriedky poháňané zvieratami.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články