°C

Štvrtok, 24. september 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Protesty v Hongkongu pokračujú: Demonštranti žiadajú o pomoc prezidenta Trumpa

Demonštrácie v Hongkongu
Demonštrácie v Hongkongu
Zdroj: SITA/ AP Photo/Vincent Yu
08.09.2019 13:25

HONGKONG - Tisícky demonštrantov v Hongkongu v nedeľu pochodovali k americkému konzulátu a žiadali prezidenta Donalda Trumpa, aby "oslobodil" ich mesto. Protestujúci, mnohí v čiernych tričkách a s maskami, sa zišli v parku v centre Hongkongu a mávajúc americkými vlajkami vyrazili ku konzulátu.


Pred konzulátom niektorí z nich zaspievali americkú hymnu a zástupcovi americkej diplomacie odovzdali svoju žiadosť. Demonštranti chcú, aby Washington schválil zákon, ktorý by ich podporil a zaviedol sankcie proti hongkonským a čínskym predstaviteľom potláčajúcim demokraciu a ľudské práva v meste.

Hongkong už celé mesiace sužujú masové protesty volajúce po demokratických reformách a nezávislom vyšetrovaní policajných postupov. Protesty sú namierené aj proti šéfke hongkonskej administratívy Carrie Lam, pričom ľudia žiadajú jej rezignáciu a nové voľby. Demonštranti pôvodne protestovali proti chystanému zákonu o vydávaní ľudí podozrivých z trestnej činnosti z Hongkongu do Číny, no neskôr sa zoznam ich požiadaviek rozšíril.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články