°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Študent spal v stane, keď sa udialo čosi príšerné: Peklo o štvrtej ráno a smrteľné zovretie v lese

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
04.09.2019 20:00

MOSKVA - Postgraduálny študent na univerzite v Jakutsku, Nikolaj Maksimov (22), prežil na ruskom Ďalekom východe chvíle hrôzy, na ktoré určite nezabudne do konca života. Približne o štvrtej hodine ráno, 1. júla, rozpáral jeho stan medveď hnedý a snažil sa ho odvliecť do lesa. Nebyť rýchlej pomoci jeho spolužiakov, mohol sa tento incident skončiť tragicky. Nakoniec o život prišlo zviera, ktoré bolo zastrelené.


Hubár (†66) telefonoval manželke z lesa: Ak neprídem, zožral ma medveď! Vtipom privolal svoju smrť

"Spal som v stane, keď medveď zaútočil," uviedol Nikolaj pre The Siberian Times. "Zatiahol ma do tajgy, keď sa ostatní členovia expedície zobudili." Prebral ich krik Nikolaja a jeho kamaráta, ktorý s ním spal v stane a ktorý volal o pomoc, držiac obeť za nohu.

Vasilij Kolodeznikov, riaditeľ Ústavu prírodných vied na univerzite, uviedol, že „členovia expedície, ktorí spali v iných stanoch, počuli výkriky a ponáhľali sa na pomoc." Podľa neho dvakrát vystrelili do vzduchu, čím medveďa vyľakali a šelma Nikolaja pustila. Potom zviera zastrelili.

Ilustračné foto
Študent spal v stane,
Zdroj: Getty Images

„Bolo zvláštne, že medveď ignoroval stan so všetkým jedlom expedície a šiel rovno k ľuďom," čudoval sa Kolodeznikov. Nikolaj potreboval kvôli ranám a škrabancom ošetrenie v nemocnici a bol vrtuľníkom prevezený do mesta Magadan, ktoré sa nachádza približne 120 km od jazera Kisi, ktoré študenti počas expedície skúmali a pri ňom aj táborili.

Nikolaj strávil v nemocnici tri dni a potom ho previezli späť do Jakutska, kde sa v novom akademickom roku môže opäť venovať štúdiu.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články