Cathy (†62) vyšla z chaty skontrolovať psy: Viac sa nevrátila, hrozný pohľad na jej roztrhané telo | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Cathy (†62) vyšla z chaty skontrolovať psy: Viac sa nevrátila, hrozný pohľad na jej roztrhané telo

Zdroj: FB/Cathy Mueller, Getty Images
06.09.2019 22:00

OTTAWA - Medveď baribal na odľahlom súkromnom ostrove v Kanade zabil 62-ročnú Američanku, oznámila stanica BBC na svojom webe. Baribalovia sú síce považovaní za nebezpečných, ale podobné útoky sú zriedkavé, dodala.


Študent spal v stane, keď sa udialo čosi príšerné: Peklo o štvrtej ráno a smrteľné zovretie v lese

Catherine Sweattová-Muellerová vyšla večer z rodinnej chaty, aby skontrolovala psy, ale už sa nevrátila. Jej znepokojená matka zatelefonovala na políciu. Keď hliadka dorazila na ostrov, našla medveďa nad ženiným telom. Policajti šelmu zastrelili v presvedčení, že ženu zabila.

Sweattová-Muellerová z amerického štátu Minnesota bola na dovolenke u rodičov žijúcich na kanadskom ostrove Red Pine Island, ktorý leží v blízkosti hraníc so Spojenými štátmi. Jej matka si začala robiť starosti, keď sa do chaty vrátili psy bez jej dcéry a jeden zo psov bol zranený.

Cathy (†62) vyšla z
Zdroj: FB/Cathy Mueller

V okolí boli spozorovaní dvaja ďalší baribalovia, ktorí sa takisto správali agresívne, povedal BBC Jim Davis z polície provincie Ontário.

Telo zastreleného medveďa majú preskúmať odborníci, aby sa pokúsili zistiť, prečo na ženu zaútočil. Davis označil útok za "ojedinelý incident". Nič podobné nezažil za 11 rokov služby v oblasti.

Podľa Ontárijského ministerstva prírodných zdrojov sú podobné útoky "mimoriadne vzácne". Predchádzajúci smrtiaci útok medveďa sa v provincii Ontário podľa agentúry AP prihodil v roku 2005.

Medvede sa ľuďom radšej vyhnú, ale môže sa stať, že zaútočia, a to z viacerých dôvodov: ak človek narazí na samicu s mláďatami, ak medveď bráni svoju potravu, alebo ak je medveď prekvapený či vyľakaný.

Vlani v novembri vyhladovaný a zranený medveď grizly v kanadskom teritóriu Yukon zabil 37-ročnú Valeriu Theoretovú a jej desaťmesačnú dcérku. Smrtiace útoky, pripisované grizlymu, sa vlani odohrali tiež v USA, dva na Aljaške a tretí v štáte Wyoming pri národnom parku Yellowstone.

Ľadový medveď vlani zabil 31-ročného Aarona Gibbonsa, Kanaďana, ktorý sa vydal rybárčiť a loviť do najsevernejšieho kanadského teritória Nunavut. Predchádzajúci smrtiaci útok polárneho medveďa sa v tomto kraji odohral v roku 2000.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/Lakeland PBS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články