Španielska vláda sa zľutovala: Prijme viac ako 100 migrantov z lode, ktorú Taliansko odmietlo | Topky.sk

°C

Pondelok, 16. december 2019. Meniny má Albína, zajtra Kornélia.

Španielska vláda sa zľutovala: Prijme viac ako 100 migrantov z lode, ktorú Taliansko odmietlo

Zdroj: SITA/AP Photo/Francisco Gentico
18.08.2019 13:52

MADRID - Španielska vláda v nedeľu navrhla, že prijme viac ako 100 migrantov z lode Open Arms, ktorí už 17 dní čakajú na povolenie na vylodenie, uviedol na svojom webovom portáli denník El Periódico de Catalunya.


Španielska vláda ponúkla prístav Algeciras v regióne Andalúzia v juhozápadnej časti krajiny. Úrad španielskeho premiéra Pedra Sáncheza vo vyhlásení ako dôvody uviedol "núdzovú situáciu" na palube lode a "nepochopiteľnú reakciu talianskych úradov".

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini lodi patriacej španielskej charitatívnej organizácii Proactiva Open Arms odmieta povoliť zakotviť pri talianskych brehoch. Plavidlo migrantov zachránilo v oblasti Stredozemného mora začiatkom augusta.

Španielska vláda sa zľutovala:
Zdroj: SITA/Elio Desiderio/ANSA via AP

Salvini v sobotu povolil 27 maloletým migrantom bez sprievodu opustiť loď a vo štvrtok dostali povolenie na vylodenie z "psychologických" dôvodov piati migranti a ďalší štyria, ktorí sú ich rodinnými príslušníkmi.

Šéf organizácie Proactiva Open Arms Óscar Camps v sobotu na Twitteri oznámil, že podmienky na palube lode sú "neudržateľné" a medzi pasažiermi sa vyskytujú "bitky a hádky".


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články