°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Žena (45) zišla v horúčavách z cesty: FOTO Uväznená v aute, paralyzovaná prežila šesť dní hrôzy

Corine Bastideová
Corine Bastideová
Zdroj: FB/Corine Bastide
02.08.2019 21:46

BRUSEL - Šesť dní úmorných horúčav bez jedla a s pár dúškami dažďovej vody prežila uväznená v aute Belgičanka, ktorá minulý týždeň havarovala blízko Liege. Kvôli zraneniu chrbtice bola takmer nehybná a nedokázala si zavolať pomoc. Nakoniec ju totálne vyčerpanú a dehydrovanú objavili v pondelok priatelia, ktorí po nej pátrali.


Hororová nehoda v Chorvátsku: Toto je rodina, do ktorej nabúral šialenec na BMW v obrovskej rýchlosti

Štyridsaťpäťročná Corine Bastideová minulý utorok zišla s vozidlom z cesty a pri náraze si poranila chrbticu. Havarovala na málo frekventovanej ceste, z ktorej nebolo jej vozidlo dobre vidieť a nikto z prechádzajúcich pri nej nezastavil. Kvôli svojmu zraneniu nebola schopná vytiahnuť telefón a zavolať si pomoc.

"Prvú noc telefón neprestal zvoniť. Snažila som sa ho zdvihnúť, ale bolesť ruky mi to nedovolila. Ďalší deň zvoniť prestal," opísala zúfalú situáciu belgickej televízii RBTF z nemocničného lôžka.

Žena (45) zišla v
Zdroj: FB/Corine Bastide

V aute ležala na rozbitom skle, ale nemohla sa pohnúť, lebo pri každom pokuse nadvihnúť sa omdlievala bolesťou. Cez deň ju navyše dusili tropické horúčavy, pri ktorých v Belgicku siahali teploty až k 41 stupňom. Našťastie občas prišiel dážď a do jej rozbitého auta pršalo a tak mohla nachytať trochu dažďovej vody do krabičky od žuvačiek a zvlažiť sa. "Tiež som si zvlhčovala pery mokrým konárom. Ale hlad som nemala," popisovala boj o prežitie.

Celý čas ju zožierala predstava, že v aute zomrie, lebo ju nikto nenájde. Pri živote ju vraj držala myšlienka na deti. "Chcela som žiť pre svoje deti. Nechcela som, aby si niekedy mysleli, že som urobila chybu," povedala s odkazom na nehodu.

Žena (45) zišla v
Zdroj: bbc

Jej rodina nahlásila zmiznutie polícii, ktorá ju zaradila na zoznam hľadaných osôb. Objavila ju v pondelok matka kamaráta jej syna, ktorá spolu s ďalšími ľuďmi zastavila v blízkosti miesta nehody. Keď zranená žena počula, že neďaleko zaparkovalo prvé auto, začala z posledných síl kričať o pomoc.

Žena (45) zišla v
Zdroj: FB/Corine Bastide

"'Corine, si to ty?' Volali. Poznali moje meno," opísala okamih záchrany. Podľa lekárov musí byť operovaná a v nemocnici strávi niekoľko týždňov, avšak má šancu sa uzdraviť.


Galéria

Corine Bastideová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články