Mexiko očakáva viac ako tisíc ľudí: Hromadné deportácie z USA vypuknú čoskoro | Topky.sk

Streda, 16. október 2019. Meniny má Vladimíra, zajtra Hedviga.

Mexiko očakáva viac ako tisíc ľudí: Hromadné deportácie z USA vypuknú čoskoro

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Moises Castillo
15.07.2019 07:50

MEXIKO - Mexiko očakáva, že viac ako tisíc Mexičanov, ktorým v USA doručili príkaz na deportáciu, sa vrátia do vlasti v najbližších dňoch. Informovala o tom v noci na pondelok agentúra AP s odvolaním sa na mexického ministra zahraničných vecí Marcela Ebrarda.


"Očakávame, že v najbližších dňoch bude (z USA) deportovaných 1807 ľudí, ktorým už doručili príkaz na vyhostenie," uviedol Ebrard. Ďalší predstavitelia mexického rezortu zahraničia uviedli, že aj keď v nedeľu neboli žiadne známky rozsiahlych záťahov na neregistrovaných Mexičanov, ktoré sa mali v ten deň uskutočniť vo viacerých amerických mestách, mexické konzuláty sú pripravené ďalším zadržaným osobám poskytnúť právnu pomoc. 

Americký prezident Donald Trump v piatok oznámil, že agenti prisťahovaleckého úradu plánujú cez víkend odštartovať operácie s cieľom pozatýkať tisíce imigrantov bez povolenia, aby ich mohli deportovať. Podľa AP môže ísť o 2000 ľudí, ktorým doručili príkaz na deportáciu alebo neuposlúchli predvolanie na súd. Očakávalo sa, že operácia bude prebiehať od nedele v približne desiatich veľkých amerických mestách. Mexiko v rámci úsilia o zníženie príchodu migrantov z krajín strednej Ameriky do USA v piatok a sobotu deportovalo 364 Hondurasanov. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články