°C

Utorok, 1. december 2020. Meniny má Edmund, zajtra Bibiana.

Migrant vytiahol zbraň a začal strieľať: Polícia ho musela usmrtiť

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: twitter.com/Daniel Alvarenga
02.08.2019 08:10

MEXICO - Mexická prokuratúra oznámila, že polícia v mexickom štáte Coahuila zastrelila v noci na štvrtok salvádorského migranta, ktorý na jej príslušníkov vytiahol pištoľ a začal strieľať. Informovala o tom agentúra AP.


Vedenie centra pre migrantov v meste Saltillo oznámilo, že Salvádorčan v noci čakal spolu s ďalšími migrantmi na nákladný vlak smerujúci k hraniciam Spojených štátov. Skupina približne desiatich migrantov sa podľa riaditeľa centra stala terčom neprimeraného zásahu štátnej a federálnej polície, uviedol na svojej webovej stránke denník El País.

Prokuratúra v štáte Coahuila však vo vyhlásení oznámila, že štyria muži neďaleko železničnej trate slovne napadli policajtov a jeden z nich vytiahol strelnú zbraň a začal strieľať. Polícia podľa prokuratúry paľbu opätovala a útočník bol usmrtený. Mexická vláda vydala vyhlásenie, podľa ktorého sa na stredajšom zásahu nezúčastnila federálna polícia a ani pracovníci národného inštitútu pre migráciu (INM).

Vláda štátu Coahuila v inom vyhlásení uviedla, že úrady smrť muža vyšetrujú. "Naskakovanie" na nákladné vlaky je nelegálne, migranti v Mexiku to však podľa AP často využívajú. Mexická vláda v posledných mesiacoch začala tvrdo zasahovať proti migrantom, ktorí prechádzajú krajinou s cieľom dostať sa do Spojených štátov, a vykonáva razie v hoteloch, autobusoch a nákladných vlakoch.
 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články