VIDEO Protivládne protesty pokračujú: Opäť zasahovala polícia | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

VIDEO Protivládne protesty pokračujú: Opäť zasahovala polícia

Zdroj: YouTube/ Global News
14.07.2019 15:15

HONGKONG - Paprikovým sprejom a obuškami zasiahla polícia v nedeľu voči demonštrantom v meste Ša-tchien, ktoré leží na severe hongkonskej osobitnej administratívnej oblasti, neďaleko hraníc so zvyškom Číny. Informovali o tom svetové agentúry.


Maskovaní demonštranti na zásah polície odpovedali stavaním barikád z kovového oplotenia. V meste Ša-tchien, kde žije veľa mladých ľudí, sa na proteste zúčastnilo najmenej 10.000 ľudí. Niesli transparenty s nápismi "Bráňme Hongkong" či "Policajti sú klamári" a americkú vlajku a zástavu z koloniálneho obdobia, keď Hongkong patril pod Britániu. 

Demonštranti žiadali správkyňu Hongkongu Carrie Lamovú, aby nielen pozastavila schvaľovanie sporného zákona o vydávaní páchateľov trestných činov do Číny, ale ho aj stiahla. Tisíce ľudí už piatu nedeľu po sebe vyšli aj do ulíc priamo v Hongkongu. Stovky protestujúcich sa tam pridali k novinárom, ktorí protestovali proti policajnému násiliu počas júnových demonštrácií.

V sobotu hongkonská polícia v meste Šang šuej rozohnala demonštrantov protestujúcich proti praktikám čínskych obchodníkov, ktorí chodia bezcolne nakupovať lieky a kozmetiku do Hongkongu. Poriadková polícia voči protestujúcim zasiahla obuškami a paprikovým sprejom. V Hongkongu sa už vyše mesiaca konajú protivládne pouličné protesty, ktoré majú prevažne pokojný charakter, občas však pri nich dochádza aj k násilnostiam a nepokojom.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ Global News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články