VIDEO Monzúnové dažde si vyžiadali takmer 40 obetí: Úrady museli evakuovať stovky ľudí. | Topky.sk

°C

Sobota, 7. december 2019. Meniny má Ambróz, zajtra Marína.

VIDEO Monzúnové dažde si vyžiadali takmer 40 obetí: Úrady museli evakuovať stovky ľudí.

Monzúnové dažde si v Bangladéši
Monzúnové dažde si v Bangladéši
Zdroj: YouTube/ TRT World
13.07.2019 16:30

DHÁKA - Najmenej päť ľudí prišlo o život v Bangladéši, ktorý podobne ako okolité štáty Indiu a Nepál zasiahli silné monzúnové dažde. Tie spôsobili záplavy a zosuvy pôdy, informovala v sobotu agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.


V hornatých oblastiach na juhovýchode krajiny v okresoch Chagračari, Rángámáti a Bándarabán museli úrady evakuovať do bezpečia stovky ľudí. Dve osoby zomreli v okrese Rángámáti, keď ich domy zaplavilo veľké množstvo bahna, ktoré sa zosunulo z priľahlého kopca v dôsledku silných dažďov trvajúcich už niekoľko dní.

V pohorí Bándarabán vytiahli z rieky telo jedného muža. Ďalší dvaja ľudia prišli o život po zásahu bleskom na severovýchode krajiny. Len v okrese Rángámáti evakuovali do 131 štátom zriadených príbytkov 1300 ľudí. 

V Nepále si niekoľkodňové monzúnové dažde vyžiadali už najmenej 27 mŕtvych, 15 ľudí je nezvestných. Záplavy postihli najmä hlavné mesto Káthmandu a východ krajiny. V Indii postihli záplavy a zosuvy pôdy štát Ásam, kde ohrozujú okolo 870.000 ľudí. Od stredy si vyžiadali najmenej šesť obetí. Rozvodné toky vrátane veľtoku Brahmaputra zaplavili viac ako 1500 dedín.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
VIDEO: YouTube/ TRT World

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články