Americký finančník čelí tvrdému obvineniu: Podieľal sa na zneužívaní maloletých dievčat | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Americký finančník čelí tvrdému obvineniu: Podieľal sa na zneužívaní maloletých dievčat

Jeffrey Epstein
Jeffrey Epstein
Zdroj: SITA (Uma Sanghvi/Palm Beach Post via AP, File)
09.07.2019 06:40

WASHINGTON - Americká federálna prokuratúra obvinila v pondelok známeho finančníka Jeffreyho Epsteina zo zneužívania maloletých dievčat. Písali o tom agentúry AP a DPA.


Z dokumentov, ktoré boli v pondelok na súde zverejnené, vyplýva, že Epstein čelí obvineniu zo založenia kriminálnej siete, ktorá mu umožňovala pohlavne zneužívať desiatky neplnoletých dievčat. Najmladšie obete mali v tom čase podľa AP len 14 rokov. Predstavitelia prokuratúry tvrdia, že Epstein v rokoch 2002 až 2005 platil maloletým dievčatám za masáže a následne ich vo svojich domoch na Floride a v New Yorku pohlavne zneužíval.

Jeffrey Epstein
Zdroj: TASR (AP Photo/Palm Beach Sheriff's Office, File)

Finančníka zadržali ešte v sobotu na letisku Teterboro v štáte New Jersey. Hoci Epstein pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný, súd na neho uvalil útekovú väzbu až do štvrtka, keď by mal rozhodnúť o prípadnej kaucii. Ako pripomína agentúra DPA, nejde o prvý proces, v ktorom figuruje tento známy finančník s väzbami na vysoko postavených predstaviteľov Spojených štátov vrátane súčasného šéfa Bieleho domu Donalda Trumpa a bývalého prezidenta Billa Clintona.

Ešte v roku 2008 uzavrel štátny prokurátor s Epsteinom kontroverznú dohodu o vine a treste. Finančník sa vtedy priznal, že pre svojich klientov zabezpečoval neplnoleté prostitútky, za čo strávil rok vo floridskom väzení.


Galéria

Jeffrey Epstein Jeffrey Epstein

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články