°C

Pondelok, 30. november 2020. Meniny má Ondrej, Andrej, zajtra Edmund.

Europol zhabal milióny falšovaných výrobkov: Razií sa zúčastnilo aj Slovensko

Europol zhabal milióny falšovaných výrobkov
Europol zhabal milióny falšovaných výrobkov
Zdroj: TASR (AP Photo/Peter Dejong)
13.06.2019 21:30

HAAG - Policajný úrad Europol pri koordinovanom zásahu proti falšovateľom tovaru v Európe zatkol vyše 30 podozrivých osôb a zhabal milióny falšovaných výrobkov. Pri raziách pomáhali aj miestne policajné orgány po celom kontinente vrátane Slovenska. Vo štvrtok o tom informovali samotný Europol v správe na svojom webe a tlačová agentúra DPA.


Pri raziách po celej Európe bolo skonfiškovaných približne 4,7 milióna falšovaných produktov, ako napríklad lieky, telefóny, parfumy či kozmetika. Polícia okrem toho zrušila 16.400 účtov na sociálnych sieťach a zatvorila 3300 webových stránok ponúkajúcich falšovaný tovar.

Na operácii sa podieľali vyšetrovatelia z 18 krajín: Belgicka, Británie, Bulharska, Cypru, Česka, Grécka, Holandska, Chorvátska, Írska, Maďarska, Malty, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Španielska, Talianska a Ukrajiny. Predstavitelia orgánov varovali, že takéto falšované výrobky predávané na internete môžu byť pre kupujúcich "mimoriadne nebezpečné", lebo nespĺňajú normy EÚ na ochranu spotrebiteľa.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články