Alžírsko vyšetruje korupciu: Za dva dni poslalo za mreže dvoch expremiérov | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Alžírsko vyšetruje korupciu: Za dva dni poslalo za mreže dvoch expremiérov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
13.06.2019 17:40

ALŽÍR - Bývalého alžírskeho premiéra Abdala Málika Salála vzali do väzby v rámci rozsiahleho protikorupčného zásahu. Ide už o druhého bývalého premiéra za posledné dva dni, ktorého poslali v Alžírsku za mreže, kým jeho prípad vyšetrujú orgány.


Alžírska generálna prokuratúra uviedla vo štvrtok v oznámení, že Salála vyšetrujú okrem iného aj pre "korupciu a rozvrat štátnych financií". Úrad premiéra vykonával v rokoch 2014 - 2017, pripomenula tlačová agentúra AP. Umiestnenie Salála do väzby nasledovalo deň po tom, ako do tej istej väznice al-Harráš poslali niekdajšieho štvornásobného predsedu vlády Ahmada Újahju, popredného predstaviteľa alžírskej politickej scény, ktorého donútili odísť v marci.

Salál bol v minulosti aj ministrom verejných prác a manažérom kampane exprezidenta Abdala Azíza Butefliku. Protikorupčný zásah sa v krajine uskutočňuje v období veľkých protestov Alžírčanov. Obaja politici, Salál i Újahjá, sú medzi početnými významnými postavami Alžírska, ktoré vyšetrujú pre korupciu. Vyšetrovanie sa začalo po týždňoch masových protestov, ktoré donútili chorľavého prezidenta Butefliku v apríli odísť z funkcie, dodala agentúra AFP.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články