Trump a Biden si riadne skočili do vlasov: Prezident USA ho označil za hlupáka | Topky.sk

°C

Streda, 20. november 2019. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Trump a Biden si riadne skočili do vlasov: Prezident USA ho označil za hlupáka

Joe Biden a Donald Trump
Joe Biden a Donald Trump
Zdroj: SITA/AP
12.06.2019 11:50

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump a jeho vyzývateľ v budúcoročných prezidentských voľbách Joe Biden z Demokratickej strany využili svoje utorňajšie výstupy v americkom štáte Iowa na vzájomné urážanie sa, informoval denník Die Süddeutsche Zeitung.


Trump označil Bidena za "hlupáka" a Biden ho zase nazval "existenčnou hrozbou" pre Ameriku. Voľby v rámci Demokratickej strany, v ktorých si jej členovia zvolia svojho kandidáta, sa začnú vo februári 2020 v Iowe. Tento štát USA je významný i z toho hľadiska, že v roku 2008 tam väčšinou za prezidenta zvolili Baracka Obamu a v roku 2016 zase Trumpa.

Bývalý viceprezident Biden (76) patrí medzi viac než 20 demokratických vyzývateľov Trumpa v prezidentských voľbách, ktoré sa uskutočnia v novembri 2020. Podľa doterajších prieskumov má Biden zrejme najväčšie šance zvíťaziť.

"Myslím si, že je duševne ten najslabší," povedal na adresu Bidena Trump. Ostatní uchádzači o post prezidenta majú podľa neho "oveľa viac energie" než on. Dodal, že ak by sa prezidentom stal Biden, ostatné krajiny by sa k USA správali bez rešpektu.

"Zdá sa mi, že je mnou skutočne fascinovaný," povedal Biden. Biden napodobňoval Trumpovo vystúpenie a reagoval na jeho vyhlásenie, že má absolútnu moc: "Nie, nemáte, Donald Trump," uviedol Biden. Voličov zároveň vyzval, aby sa postavili proti Trumpovým pokusom rozširovať svoje právomoci nad rámec, ktorý určujú administratívne obmedzenia.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články