°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

VIDEO V New Yorku sa zrútil vrtuľník: Obeťou nešťastia je pilot helikoptéry

V centre New Yorku sa zrútil vrtuľník
V centre New Yorku sa zrútil vrtuľník
Zdroj: Twitter: @NYTimes
11.06.2019 06:40

NEW YORK - Život jedného človeka si vyžiadala v pondelok havária v newyorskej štvrti Manhattan, kde sa vrtuľník zrútil na strechu výškovej budovy pravdepodobne pri pokuse o pristátie. Nehodu neprežil pilot, informovali newyorskí hasiči. S odvolaním sa na miestnych hasičov, políciu a ďalšie zdroje to uviedli tlačové agentúry AFP a DPA.


Náraz vrtuľníka otriasol celou budovou a spôsobil požiar, ktorý sa však podarilo medzičasom uhasiť. Hlásenie o udalosti v strednej časti Manhattanu dostal aj americký prezident Donald Trump, ktorý podľa vyhlásenia Bieleho domu sleduje situáciu. Prezident ju označil za "veľkú tragédiu" a "veľmi smutnú udalosť".

Miestne médiá identifikovali pilota ako Tima McCormacka. Bol jedinou osobou na palube dvojmotorového stroja Agusta A109E, informovala Federálna správa letectva (FAA). V čase pondelkovej nehody bolo hmlisté a upršané počasie. Presná príčina nešťastia je predmetom vyšetrovania.

V centre New Yorku
Zdroj: www.nytimes.com, New York Fire Department

"Na základe predbežných informácií vrtuľník uskutočňoval vynútené či núdzové pristátie, alebo z nejakého dôvodu pristál na streche budovy. Ľudia, ktorí boli vnútri, hovorili, že cítili otrasy budovy," opísal situáciu Cuomo. V čase nárazu bolo v New Yorku nepriaznivé, daždivé počasie a vrcholy mrakodrapov boli zahalené oblakmi. Newyorský hasičský zbor vyzýval verejnosť, aby sa vyhýbala okoliu miesta havárie, kde zasahujú početné jednotky pohotovostných zložiek.

 


Galéria

V centre New Yorku V centre New Yorku V centre New Yorku

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články