Pri havárii vrtuľníka na Bahamách zomrelo sedem Američanov: Medzi nimi aj známy miliardár | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Pri havárii vrtuľníka na Bahamách zomrelo sedem Američanov: Medzi nimi aj známy miliardár

Zdroj: twitter.com/Eyewitness News Bahamas ‏
05.07.2019 07:40

NASSAU - Miliardár Chris Cline je medzi siedmimi americkými občanmi — štyrmi ženami a tromi mužmi —, ktorí sa vo štvrtok stali obeťami havárie vrtuľníka v Bahamách. Informovala o tom agentúra BNO News.


Vrtuľník sa zrútil do Atlantického oceánu vo štvrtok ráno miestneho času krátko po štarte z ostrova Big Grand Cay ležiaceho v severozápadnej časti karibského súostrovia Bahamy, odkiaľ smeroval do mesta Fort Lauderdale v americkom štáte Florida.

Mapa, kde sa zrútil
Zdroj: twitter.com/Horizon Intelligence

Podľa bahamských úradov nikto zo siedmich ľudí na palube nehodu neprežil. Priatelia identifikovali jednu z obetí ako Chrisa Clinea, filantropa a podnikateľa v oblasti banského priemyslu. Ako uviedol denník Register-Herald, vychádzajúci v jeho domovskom štáte Západná Virgínia, pri nešťastí prišla o život aj jedna z Clineových dcér.

Miliardár Chris Cline
Zdroj: twitter.com/Trends Search

Nešťastie sa stalo v predvečer Clineových 62. narodenín. Identita ostatných piatich obetí nebola bezprostredne známa. "Dnes sme prišli o superstar zo Západnej Virgínie a stratil som veľmi blízkeho priateľa," povedal guvernér Západnej Virgínie Jim Justice. Cline sa vypracoval z obyčajného baníka na manažéra nízkonákladových banských prevádzok. Zanechal po sebe majetok v odhadovanej čistej hodnote 1,8 miliardy dolárov.


Galéria

Mapa, kde sa zrútil Miliardár Chris Cline

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články