V Sýrii sa bojovať neprestalo: Izraelský raketový útok zranil troch vojakov | Topky.sk

Pondelok, 23. september 2019. Meniny má Zdenka, zajtra Ľuboš, Ľubor.

V Sýrii sa bojovať neprestalo: Izraelský raketový útok zranil troch vojakov

Útok zranil najmenej troch vojakov
Útok zranil najmenej troch vojakov
Zdroj: SITA/Syrian Civil Defense White Helmets via AP
28.05.2019 06:50

DAMASK - Sýria sa stala terčom izraelského raketového útoku, pri ktorom podľa sýrskych úradov utrpeli zranenia traja vojaci. Izraelská armáda tvrdí, že šlo o odvetný úder.


Izraelská raketa zasiahla vojenské vozidlo v provincii Kunajtra, informovala v nedeľu agentúra AFP.    Izraelská armáda potvrdila, že útok bol odvetou za protileteckú paľbu na jednu z jej stíhačiek. Do sýrskej provincie Kunajtra patria aj Golanské výšiny, ktorých väčšinu územia Izrael buď anektoval alebo okupuje.  

"Dnes ráno sýrske protiletecké systémy spustili paľbu na stíhačku izraelských obranných síl (IDF) počas bežného letu nad severným Izraelom," píše sa vo vyhlásení IDF. Raketa údajne minula cieľ a stíhačka úspešne ukončila svoj let skôr než "IDF zamerali raketomet, ktorý vystrelil" na bojové lietadlo. Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR) izraelskú raketu odpálili z okupovaného územia Golanských výšin. Šéf pozorovateľského centra Rámí Abdal Rahmán povedal pre agentúru AFP, že zranení boli traja sýrski vojaci. 

Útok zranil najmenej troch
Zdroj: SITA/Syrian Civil Defense White Helmets via AP

Izrael sa snaží zabrániť tomu, aby jeho úhlavný nepriateľ Irán natrvalo umiestnil svoje vojenské sily v susednej Sýrii. S týmto cieľom uskutočnil už stovky vzdušných útokov proti iránskym objektom v Sýrii i dodávkam zbraní pre Teheránom podporované libanonské militantné hnutie Hizballáh.


Galéria

Útok zranil najmenej troch Útok zranil najmenej troch

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články