Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky miliardár sa rozlúčil so svojimi deťmi, ktoré zabili na Srí Lanke | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky miliardár sa rozlúčil so svojimi deťmi, ktoré zabili na Srí Lanke

Zdroj: profimedia.sk
06.05.2019 20:00

AARHUS - V sobotu sa uskutočnil pohreb troch detí dánskeho miliardára Andersa Hocha Povlsena (46), ktoré sa stali obeťami teroristických útokov počas Veľkej noci na Srí Lanke. Módny magnát a najväčší vlastník pôdy v Škótsku spolu s manželkou a jedinou dcérkou, ktorá im zostala, sa rozlúčili s tými, ktorých mali najradšej. Na smutnej udalosti sa zúčastnila aj dánska korunná princezná Mary a premiér Lars Lokke Rasmussen.


Keď sú všetky peniaze zbytočné: Najbohatší muž Dánska prišiel na Srí Lanke o tri deti

Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky
Zdroj: profimedia.sk

Syn Alfred a dcérky Alma a Agnes boli medzi tými, ktorých zabili samovražední atentátnici v hoteli Shangri-La v meste Kolombo. Jediná, ktorá prežila, bola dcéra Astrid. Predpokladalo sa, že pri útoku bola zranená aj hlava rodiny Anders Holch Povlsen, ale na verejnosť neprenikli informácie, o aké zranenia malo konkrétne ísť.

Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky
Zdroj: profimedia.sk

S tromi zosnulými deťmi sa rozlúčila rodina, príbuzní, priatelia a aj významné osobnosti spoločenského a politického života v sobotu v dánskej katedrále v Aarhuse. Dánska televízia TV2 uviedla, že biele rakvy boli vyzdobené kvetmi s tromi druhmi kvetov: jedna modrými, druhá ružovými a tretia fialovými. Jedinou "veselou" vecou boli pestrofarebné balóniky, ktoré Astrid potom vypustila za svojimi súrodencami do neba.

Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky
Zdroj: profimedia.sk

Fotoaparáty zachytili veľmi intímne momenty, keď pred katedrálou podopieral Anders Holch Povlsen svoju ženu Anne a ku nim sa túlila ich dcérka. Na záberoch vidno aj plačúcu dánsku korunnú princeznú Mary, ktorá prišla aj so svojimi tromi deťmi.

Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky
Zdroj: SITA/AP/Mads Claus Rasmussen/Ritzau Scanpix

Anders Holch Povlsen je generálnym riaditeľom a jediným vlastníkom spoločnosti Bestseller, ktorá má podľa časopisu Forbes obrat okolo 3,5 miliardy eur. Zároveň je najväčším akcionárom britského internetového obchodu s odevmi Asos a druhým najväčším akcionárom nemeckej firmy Zalando.

Najsmutnejšie chvíle: FOTO Dánsky
Zdroj: profimedia.sk

Dánsky miliardár sa tiež stal najväčším majiteľom pôdy v Škótsku a vlastní 12 pozemkov cez svoju spoločnosť Wildland Ltd. Povlsen je považovaný za vášnivého ekológa a Widland je projekt určený na ochranu krajiny. Práve ten chceli rodičia po smrti prenechať svojim deťom, aby pokračovali v ich sne.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články