Keď sú všetky peniaze zbytočné: Najbohatší muž Dánska prišiel na Srí Lanke o tri deti | Topky.sk

Nedeľa, 21. júl 2019. Meniny má Daniel, zajtra Magdaléna.

Keď sú všetky peniaze zbytočné: Najbohatší muž Dánska prišiel na Srí Lanke o tri deti

Dánsky miliardár Anders Holch-Povlsen a jeho manželka Anne Holchová-Povlsenová
Dánsky miliardár Anders Holch-Povlsen a jeho manželka Anne Holchová-Povlsenová
Zdroj: TASR/Olufson Jonas/Ritzau Scanpix via AP, File
23.04.2019 09:15

KODAŇ - O tri zo svojich štyroch detí prišiel počas nedeľných útokov na Srí Lanke Anders Holch Povlsen - majiteľ odevnej spoločnosti Bestseller a pravdepodobne najbohatší muž Dánska. S odvolaním sa na pondelkové vyhlásenie hovorcu spoločnosti o tom informovala agentúra AFP.


Posun vo vyšetrovaní výbuchov na Srí Lanke: Z útokov je podozrivá miestna islamistická skupina

"Potvrdzujem, že tri deti zahynuli," vyhlásil hovorca firmy Bestseller Jesper Stubkier, ktorý vzhľadom na "zachovanie súkromia" Povlsenovej rodiny odmietol poskytnúť podrobnejšie informácie. Dánsky miliardár sa na Srí Lanke nachádzal so svojou ženou Anne a so svojimi štyrmi deťmi v čase, kedy krajinu postihla séria výbuchov, ktoré si vyžiadali najmenej 290 obetí a vyše 500 zranených. 

Keď sú všetky peniaze
Zdroj: TASR/AP/Bo Amstrup/Ritzau Scanpix

Výbuchy sa odohrali v troch luxusných hoteloch (v mestách Kolombo a blízkom okolí) a troch katolíckych kostoloch v metropole a v mestách Negombo a Batticaloa. Bomby explodovali aj na  dvoch ďalších miestach v Kolombe.

Srí Lanka.
Zdroj: TASR/AP

Medzi zabitými je podľa srílanskej vlády najmenej 27 cudzincov. Mali by byť medzi nimi niekoľkí Američania. O smrti svojich občanov v útokoch informovali aj Británia, India, Čína, Japonsko a Portugalsko. Okrem spomínaných útokov sa ďalší samovražedný útočník odpálil počas razie v dome, v ktorom sa nachádzali podozriví, pri čom zahynuli traja policajti.


Galéria

Dánsky miliardár Anders Holch-Povlsen Srí Lanka.

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články