°C

Utorok, 22. september 2020. Meniny má Móric, zajtra Zdenka.

USA nemení postoj na situáciu s Mexikom: Trump posiela na hranice ďalšie posily

Americký vojak na hraniciach s Mexikom
Americký vojak na hraniciach s Mexikom
Zdroj: Twitter.com/DNN World News ‏
27.04.2019 07:15

WASHINGTON - Americké ministerstvo obrany (Pentagón) pravdepodobne vyšle na hranice medzi Spojenými štátmi a Mexikom ďalších približne 300 príslušníkov svojich ozbrojených síl, ktorí by pri plnení svojej úlohy mohli prichádzať do priameho kontaktu s migrantmi. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na amerických predstaviteľov.


Charles Summers, hovorca amerického ministra obrany Patricka Shanahana, uviedol, že Shanahan by mal schváliť príslušný návrh, ktorý vznikol v reakcii na výzvu ministerstva vnútornej bezpečnosti USA na ďalšiu vojenskú pomoc. 

Summer spresnil, že príslušný návrh by zahŕňal "úpravu" súčasnej politiky zameranej na vyvarovania sa priameho kontaktu s migrantmi na hranici s Mexikom. Kontakt by však bol potrebný na plnenie úloh, ako je poskytovanie stravy, právna pomoc a preprava zadržaných migrantov. 

K americko-mexickej hranici vyslal Pentagón už približne 2900 vojakov v aktívnej službe. Na hranici tiež pôsobí aj zhruba 2000 príslušníkov Národnej gardy. Vojaci majú plniť širokú škálu úloh, nemajú sa však dostávať do priameho kontaktu s migrantmi snažiacimi sa prekročiť hranicu s Mexikom. O príslušnom návrhu ako prvý informoval denník The Washington Post.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články