°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

FOTO Teroristický incident v Severnom Írsku: Pri nepokojoch zastrelili mladú novinárku

Nepokoje v severoírskom Londonderry
Nepokoje v severoírskom Londonderry
Zdroj: SITA/Niall Carson/PA via AP)
19.04.2019 08:50

LONDONDERRY - Fatálnu streľbu v meste Londonderry v Severnom Írsku, pri ktorej prišla o život mladá novinárka, má pravdepodobne na svedomí hnutie Nová IRA. Uviedla to v piatok ráno severoírska polícia.


Dvadsaťdeväťročná investigatívna novinárka Lyra McKeeová podľahla strelným zraneniam počas nepokojov v štvrti írskych nacionalistov Creggan. Násilnosti vypukli vo štvrtok v noci, keď domy v oblasti prehľadávala polícia. Na záberoch zverejnených na sociálnych sieťach vidno horiace auto a dodávku a niekoľko útočníkov hádžucich zápalné fľaše a svetlice na policajné vozidlá. Polícia Severného Írska (PSNI) krátko po polnoci v noci na piatok v správe na Twitteri potvrdila, že pri večernej prestrelke v štvrti írskych nacionalistov Creggan zastrelili 29-ročnú ženu.

Nepokoje v Londonderry
Zdroj: SITA/Niall Carson/PA via AP

"Považujeme to za teroristický incident a začali sme vyšetrovanie vraždy," napísal asistent náčelníka polície Mark Hamilton. AFP dodala, že totožnosť ženy ani toho, kto ju zastrelil, nebola bezprostredne známa.

Nepokoje v Londonderry
Zdroj: SITA/Niall Carson/PA via AP

Incident sa stal krátko pred veľkonočným víkendom, počas ktorého si írski republikáni nesúhlasiaci s britskou prítomnosťou v Severnom Írsku pripomínajú výročie veľkonočného povstania proti britskej nadvláde v roku 1916.

Nepokoje v Londonderry
Zdroj: SITA/Niall Carson/PA via AP


Galéria

Nepokoje v severoírskom Londonderry Nepokoje v Londonderry Nepokoje v Londonderry Nepokoje v Londonderry

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA, TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články