Veľká výstraha pre dovolenkárov: Koniec turistickej atrakcie? Za selfie má hroziť až trest smrti | Topky.sk

°C

Piatok, 15. november 2019. Meniny má Leopold, zajtra Agnesa.

Veľká výstraha pre dovolenkárov: Koniec turistickej atrakcie? Za selfie má hroziť až trest smrti

Zdroj: Getty Images
09.04.2019 16:00

BANGKOK - Urobiť si fotografiu na pláži neďaleko medzinárodného letiska na thajskom ostrove Phuket, nad ktorou veľmi nízko prelietavajú pristávajúce lietadlá, patrí k snom nejedného turistu. V budúcnosti by za selfie s pristávajúcim lietadlom však vtieravým nadšencom mohol hroziť až trest smrti, varoval spravodajský server news.com.au.


Horor v raji: VIDEO Miriam (†26) si užívala cestu po exotike, znásilnili ju a telo ukryli pod skaly

Medzinárodné letisko na Phukete leží na severozápadnom pobreží ostrova a lietadlá klesajúce na pristátie prelietavajú veľmi nízko nad plážou Mai Khao. To sa v posledných rokoch stalo neodolateľným lákadlom pre turistov túžiacich po zaujímavej fotografii.

Veľká výstraha pre dovolenkárov:
Zdroj: Getty Images

Thajskí oficiálni činitelia ale usúdili, že zhotovovanie fotografií by mohlo rozptyľovať pilotov, a preto podľa denníka Bangkok Post vytvárajú novú bezpečnostnú zónu neďaleko pristávacej dráhy, do ktorej nebudú mať turisti prístup.

Ľuďom, ktorí tento zákaz porušia, hrozí, že budú obvinení a súdení na základe zákona o letectve, pod ktorý bude vytvorenie novej zóny spadať. Za porušenie tohto zákona hrozí až trest smrti. Menej tvrdé tresty zahŕňajú pokutu do výšky 40-tisíc bahtov (cca 1115 eur) alebo trest väzenia až na 20 rokov.

Veľká výstraha pre dovolenkárov:
Zdroj: Getty Images


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
VIDEO: YouTube/Sua Neung

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články