Tragédia v Poľsku, zo záberov na VIDEU mrazí: Vlak narazil do sanitky, dvaja mŕtvi záchranári | Topky.sk

Utorok, 24. september 2019. Meniny má Ľuboš, Ľubor, zajtra Vladislav.

Tragédia v Poľsku, zo záberov na VIDEU mrazí: Vlak narazil do sanitky, dvaja mŕtvi záchranári

Zdroj: YouTube
04.04.2019 14:00

POZNAŇ – Pri meste Puszczykowo vo Veľkopoľskom vojvodstve sa na železničnom priecestí stala tragická nehoda. Medzi závorami z doteraz neznámych príčin uviazla sanitka, do ktorej potom narazil vlak. Udalosť sa nezaobišla bez obetí na životoch.


K tragédii došlo v stredu pred 16. hodinou na priecestí so závorami, do sanitky narazil medzimestský vlak na ceste medzi Katovicami a Gdyňou. Na mieste zomreli dvaja členovia záchranného tímu, lekár a záchranár. 

Tragédia v Poľsku, zo
Zdroj: YouTube

Prežil len vodič, ktorého odviezli do nemocnice. Polícia zisťuje, ako sa mohlo stať, že tesne pred príchodom vlaku sa na železničnom priecestí ocitla sanitka.

„Je to veľmi smutná situácia, keď sa niekto, kto zachraňuje ľudské životy, nevráti z poslednej služby k svojej rodine,“ napísal poľský premiér Mateusz Morawiecki na Twitteri. Vedúci vlády vyslovil úprimnú sústrasť rodinám zosnulých.

Tragédia v Poľsku, zo
Zdroj: YouTube
<br "=""> Nikto z cestujúcich vo vlaku nebol zranený, ale je možné, že sa poškodili koľajnice. Železničná spoločnosť PKP v správe informovala o prerušení vlakovej dopravy a o zavedení náhradnej komunikácie. „Pre cestujúcich bola do stanice Poznaň hlavná stanica zavedená náhradná autobusová doprava. Zo stanice Poznaň hlavná stanica mohli cestujúci použiť vlak IC č. 75000/1. Pre cestujúcich z vlaku IC č. 65102/3 „Piast“, ktorý bol odstavený na stanici Kościan, bola do stanice Poznaň hlavná stanica zavedená náhradná autobusová doprava. Vlaky PKP Intercity smerujúce zo stanice Vroclav hlavná stanica do stanice Poznaň hlavná stanica premávali obchádzkou cez Ostrów Wielkopolski. Pasažieri, ktorí cestovali do Ravíc a Lešna, mohli použiť vlaky spoločností Polregio a Koleje Dolnośląskie. Bolo dohodnuté, že cestovné lístky budú preplatené,“ uviedlo PKP.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nit

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články