Tragédia vo Francúzsku: Pri výbuchu a požiari v dome zahynula tehotná žena s dieťaťom | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Tragédia vo Francúzsku: Pri výbuchu a požiari v dome zahynula tehotná žena s dieťaťom

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
10.02.2019 13:55

LYON - Dve osoby - tehotná žena a dieťa - prišli o život v sobotu večer pri výbuchu a následnom požiari v pekárni na prízemí dvojposchodovej budovy vo východofrancúzskom meste Lyon.


Polícia vyšetruje príčiny výbuchu a požiaru, informovala v nedeľu agentúra AFP. Podľa jednej z hypotéz by príčinou tragédie mohol byť únik plynu, poznamenali francúzske médiá. Z počiatočnej bilancie vyplýva, že okrem dvoch obetí si výbuch a požiar vyžiadali aj štyroch ľahko zranených. Hasiči sa však zatiaľ nedostali na poschodia budovy, ktoré najprv musia byť zabezpečené.

Na svoju ženu a dieťa ohrozené plameňmi upozornil hasičov otec rodiny, ktorý sa pred požiarom zachránil skokom z okna. Hasiči sa pokúsili dostať do budovy, avšak kvôli intenzite požiaru sa im to nepodarilo. K tragédii v Lyone došlo len niekoľko dní po požiari v bytovom dome v Paríži, ktorý si vyžiadal desať obetí na životoch, a mesiac po tom, ako vo francúzskej metropole po mohutnej explózii v dome, v ktorom sa tiež nachádzala pekáreň, zahynuli štyri osoby.    ​


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články