Brutálny prípad z Indie: Len 16-ročné dievča zavraždili na pokyn vlastnej rodiny | Topky.sk

Štvrtok, 27. jún 2019. Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta.

Brutálny prípad z Indie: Len 16-ročné dievča zavraždili na pokyn vlastnej rodiny

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Thinkstock.com
11.01.2019 15:25

NAÍ DILLÍ - Vo východnej Indii došlo k vražde 16-ročného dievčaťa a k znetvoreniu jeho tela. Podľa miestnej polície išlo o takzvanú vraždu zo cti na pokyn jej vlastnej rodiny.


Jeden z policajtov v piatok uviedol, že dievča z dediny v štáte Bihár utieklo s miestnym mužom a vrátilo sa neskoro domov, čo rozhnevalo jej rodičov, ktorí nariadili jej vraždu. Znetvorené telo tínedžerky objavili v nedeľu na farme a jej hlavu na neďalekom poli. Brutálna vražda vyvolala protesty stoviek ľudí v regióne, ktorí požadovali zatknutie vrahov.

Keďže jej rodina tvrdila, že dievča bolo sexuálne napadnuté, miestne médiá začali prípad porovnávať s hromadným znásilnením mladej študentky v Naí Dillí z roku 2012. Avšak rozporuplné výpovede členov rodiny pomohli polícii odhaliť ich úlohu pri vražde. Pokým otec hovoril, že dievča je nezvestné a zrejme bolo unesené, mladšia sestra o nej uviedla, že sa vrátila domov po tom, ako utiekla s mladíkom z inej obce a naposledy ju videli s otcovým kamarátom mäsiarom.

Priznanie počas vypočúvania

Počas vypočúvania sa mäsiar priznal k vražde dievčaťa na pokyn jej otca, informovala polícia s tým, že otca, matku a mäsiara zatkli. Sobášom medzi osobami z rozličných komunít a vierovyznaní bráni vo veľkých častiach Indie tradícia. Za nedodržiavanie tejto tradície mnohých mužov a ženy ostrakizujú alebo zabijú. Najvyšší súd odporúča trest smrti pre tých, ktorých usvedčia zo spáchania tzv. vrážd zo cti, pripomína agentúra DPA.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články