Mimoriadna situácia v Nemecku: Diaľnica sa zmenila na peklo, žena (†54) zomrela v kolóne | Topky.sk

Pondelok, 21. január 2019. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Mimoriadna situácia v Nemecku: Diaľnica sa zmenila na peklo, žena (†54) zomrela v kolóne

Dopravné kolóny v Nemecku
Dopravné kolóny v Nemecku
Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader
10.01.2019 15:30

MNÍCHOV - Stovky vodičov museli stráviť noc na štvrtok na diaľnici na juhu Nemecka, kde so svojimi vozidlami uviazli v snehu. Situáciu na diaľnici A8 podľa polície skomplikovali nákladné autá, ktoré zablokovali dopravu na úseku dlhom 35 kilometrov. Polícia, záchranári a dobrovoľníci rozdávali uviaznutým ľuďom prikrývky a jedlo. V jednom z vozidiel našli telo 54-ročnej ženy, ktorá nejavila známky života. Príčina jej smrti sa vyšetruje.


Podľa portálu denníka Die Welt problémy so snehom postihli spolkové krajiny Bavorsko, Sasko a aj susedné Rakúsko, kde lavína usmrtila v stredu 16-ročného chlapca. Hovorca polície v meste Chemnitz v spolkovej krajine Sasko oznámil, že na ceste I. triedy medzi Chemnitzom a Marienbergom uviazlo najmenej 166 nákladných vozidiel.

Nemecká zima
Zdroj: TASR/Tobias hase

Železničná doprava na juhu Nemecka bola narušená aj v dôsledku spadnutých stromov. Meteorológovia predpovedajú nepretržité sneženie až do polovice budúceho týždňa. Úrady varovali aj pred zvýšeným rizikom vzniku lavín a v oblasti uzavreli väčšinu škôl.

Nemecká zima
Zdroj: TASR/Tobias hase


Galéria

Dopravné kolóny v Nemecku Nemecká zima Nemecká zima

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články