°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Zdrvujúca tragédia v Poľsku: VIDEO Horor počas únikovej hry, päť tínedžeriek čakala krutá smrť

Zdroj: tvn
05.01.2019 21:40

VARŠAVA - Päť dievčat prišlo v piatok o život pri požiari, ktorý vypukol v miestnosti počas únikovej hry v Koszaline na severe Poľska. Oznámili to miestne médiá s odvolaním sa na políciu. Minister vnútra Joachim Brudziński kvôli tragédii nariadil preveriť podobné zariadenia v celej krajine z hľadiska plnenia protipožiarnych predpisov.


Dráma v obchodnom centre: Richard (†16) sa hodil zo strechy, priateľka (14) chcela ísť za ním

"Po uhasení sa ukázalo, že vo vnútri je päť tiel mladých ľudí," uviedla Monika Kosiecová z koszalińskej polície podľa televízie TVN 24. Minister vnútra spresnil, že dievčatá mali 15 rokov a hrou chceli osláviť narodeniny jednej z nich. Ďalší návštevník či zamestnanec zariadenia, 25-ročný muž, utrpel vážne popáleniny a je v nemocnici. Vyšetrovatelia, ktorí sa snažia zistiť príčinu požiaru, ho zatiaľ nemohli vypočuť. Podľa poľskej tlačovej agentúry PAP obete pravdepodobne zomreli na otravu oxidom uhoľnatým.

Dievčatá sa nachádzali v takzvanej únikovej miestnosti, čo je uzavretý priestor, v ktorom sa skupina ľudí snaží vo vymedzenom čase riešiť rôzne záhady, nástrahy a hlavolamy, aby tak našla kľúč k východu. Tieto priestory bývajú často tematicky upravené. Strediská s ponukou únikových hier sa vyskytujú aj v slovenských mestách. V Poľsku ide o veľmi populárnu zábavu, v krajine je podľa agentúry AFP viac ako tisícka takých centier.

Poľský prezident Andrzej Duda v reakcii na twitteri označil požiar za "zdrvujúcu tragédiu", pri ktorej vyhasol život piatich mladých dievčat. Starosta mesta Koszalin vyhlásil na nedeľu deň smútku.

Chybná elektroinštalácia

Nevyhovujúcu inštaláciu a ľahostajný prístup k bezpečnostným predpisom označili v sobotu poľskí hasiči za pravdepodobné príčiny, ktoré viedli k smrti piatich dievčat a zraneniu ďalšieho človeka pri požiari v zariadení určenom na únikovú hru v meste Koszalin na severe Poľska. Tamojší minister vnútra Joachim Brudziňski nariadil v reakcii na piatkovú tragédiu preveriť protipožiarne opatrenia vo viac než tisícke tzv. únikových miestností po celej krajine, informovala tlačová agentúra AP.

Hlavný veliteľ poľských hasičov Leszek Suski v sobotu uviedol, že elektrické vedenia boli v danom zariadení nainštalované neprofesionálne a príliš blízko horľavých materiálov, zatiaľ čo zodpovedná osoba bola v čase požiaru neprítomná. Poukázal tiež na ďalšie prejavy ľahostajnosti zo strany prevádzkovateľov.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK, TASR
VIDEO: YouTube/CGTN/WION

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články