°C

Štvrtok, 13. august 2020. Meniny má Ľubomír, zajtra Mojmír.

Trump ohlásil ďalšiu zmenu v Bielom dome: Administratívu opustí minister vnútra

Ryan Zinke
Ryan Zinke
Zdroj: sita/AP Photo/Cliff Owen
15.12.2018 16:47

WASHINGTON - Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že minister vnútra Ryan Zinke odíde koncom roka zo svojej funkcie. Ide o najnovší z odchodov z dôležitých postov v administratíve prezidenta USA, konštatuje agentúra AFP.


Minister vnútra Ryan Zinke opustí administratívu na konci tohto roka po odslúžení takmer dvoch rokov, napísal Trump na Twitteri. Dodal, že Zinke "vykonal veľa počas svojho funkčného obdobia". Meno jeho nástupcu vo funkcii oznámia budúci týždeň.

Zinke, bývalý republikánsky kongresman z Montany, odíde z funkcie niekoľko týždňov predtým, ako demokrati ovládnu Snemovňu reprezentantov, čo môže zintenzívniť vyšetrovanie jeho správania. Čelí federálnemu vyšetrovaniu svojho cestovania, politickej aktivity a potenciálneho konfliktu záujmov, uvádza agentúra AP.

Jeho odchod prichádza v čase zmien v administratíve Trumpa, ktorý vstupuje do tretieho roku svojho funkčného obdobia. V piatok vymenoval Micka Mulvaneyho za nového vedúceho kancelárie Bieleho domu. Ten nahradí Johna Kellyho, ktorý tento post zastával niečo vyše roka.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články