Austrálsky bezdomovec pomohol zneškodniť útočníka: Potom ho obvinili z lúpeží | Topky.sk

°C

Pondelok, 20. január 2020. Meniny má Dalibor, Sebastián, zajtra Vincent.

Austrálsky bezdomovec pomohol zneškodniť útočníka: Potom ho obvinili z lúpeží

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Getty Images
17.11.2018 14:00

SYDNEY - Austrálskeho bezdomovca, ktorý sa preslávil, keď minulý týždeň pomohol nákupným vozíkom zastaviť ozbrojeného útočníka v Melbourne, obvinili zo série lúpeží.


Michael Rogers si vyslúžil chvály, keď vyšiel z davu s nákupným vozíkom a pokúsil sa ním zastaviť muža, ktorý zabil jednu osobu a ďalšie dve zranil. Útočníka Hassaina Khalifa Shirea Aliho, Austrálčana somálskeho pôvodu, napokon zastrelil jeden zo zasahujúcich policajtov. 

Pre 46-ročného Rogersa následne spustili online zbierku, v ktorej pre neho vyzbierali 140-tisíc austrálskych dolárov (v prepočte takmer 90-tisíc eur). Charitatívna organizácia National Homeless Collective, ktorá zbierku zorganizovala, mu chce vyzbierané prostriedky uložiť do zvereneckého fondu.

Teraz sa však Rogers dostal do pozornosti v negatívnom svetle, keď sa v médiách objavili správy, že ho chce polícia vypočuť v súvislosti s lúpežami v oblasti Melbourne. V piatok sa následne sám prihlásil na polícii, kde ho vo dvoch bodoch obvinili z lúpeže, dvoch z krádeže a tiež z porušenia podmienky.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články