°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Vojna Trumpa s novinármi vrcholí: Biely dom sa rozhodol pre rázny krok

Donald Trump
Donald Trump
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci
08.11.2018 15:55

WASHINGTON - Biely dom vo štvrtok odobral akreditáciu dlhoročnému reportérovi televízie CNN Jimovi Acostovi. Rozhodnutie nasleduje deň po tom, ako prezident Donald Trump tomuto novinárovi na tlačovej konferencii vynadal a odmietol mu odpovedať na otázky.


"To stačilo! Odložte mikrofón!" povedal Trump Acostovi, keď sa ho pýtal na ruské ovplyvňovanie volebnej kampane v roku 2016. Keď sa Acosta pokúšal urgovať odpoveď na svoju otázku, pracovníčka Bieleho domu sa mu pokúšala vytrhnúť mikrofón z ruky.

"Keď prinášate falošné správy, čo CNN prináša často, tak ste nepriateľom ľudu," povedal Trump Acostovi. "CNN by sa mala hanbiť, keď vás zamestnáva. Ste drzý a strašný človek. Nemali by ste pracovať pre CNN," pokračoval prezident.

Jim Acosta
Jim Acosta
Zdroj: SITA/AP Photo/Evan Vucci

Hovorkyňa Bieleho domu Sarah Huckabee Sanders odôvodňuje rozhodnutie odobrať Acostovi akreditáciu tým, že sa údajne nevhodne dotýkal pracovníčky, ktorá sa mu pokúšala vziať mikrofón. Videozáznam z tlačovej konferencie to však jednoznačne vylučuje - je na ňom len vidno, ako sa pracovníčka Bieleho domu snaží z Acostových rúk vytrhnúť mikrofón, ale novinár ho naďalej drží.

Sanders vo štvrtok na Twitteri napísala, že "Biely dom nikdy nebude akceptovať, aby sa reportér dotýkal mladej ženy, ktorá sa len snaží robiť svoju prácu."

Acostu sa jednoznačne zastali kolegovia novinári, aj jeho zamestnávateľ. "(Sanders - pozn.) prišla so lživými obvineniami a hovorí o veci, ktorá sa vôbec nestala. Jim Acosta má našu plnú podporu," vyhlásila vo štvrtok televízia CNN.


Galéria

Donald Trump Jim Acosta

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články