Utorok, 20. apríl 2021. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Nebezpečné monštrum opäť raz útočilo: Stav dievčaťa (12) je veľmi vážny

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
20.09.2018 14:50

BRISBANE - V oblasti austrálskej Veľkej koralovej bariéry zaútočil na dvanásťročné dievča žralok. Incident sa stal vo štvrtok, pričom v stredu večer zranil žralok v rovnakej oblasti aj 46-ročnú Justine Barwick. Dievča po uhryznutí do stehna stratilo veľké množstvo krvi a previezli ho helikoptérou do nemocnice. V súčasnosti je v kritickom stave a musí podstúpiť operáciu. Obeť bola na dovolenke s otcom a sestrou.


Spomínanú Barwick napadol žralok počas potápania pri rovnakom ostrove. Matka dvoch detí je v kritickom stave v tej istej nemocnici. V noci ju operovali. Zranenú odviezla helikoptéra. Člen tímu Ben McCauley uviedol, že lekár, ktorý sa plavil neďaleko miesta útoku, poskytol žene spolu s ďalšími ľuďmi prvú pomoc a tým jej zachránili život.

Úrady v súčasnosti hliadkujú v obľúbenej dovolenkovej oblasti a vyzvali plavcov, aby sa na mieste nezdržiavali.Predtým tam zaútočil žralok naposledy pred ôsmimi rokmi. Vláda štátu Queensland plánuje zaviesť bezpečnostné opatrenia, ktoré budú chrániť ľudí pred ďalšími možnými útokmi žralokov.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články