Škandál amerického exriaditeľa významného centra: Zatknutie kvôli sexuálnemu zneužívaniu | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

Škandál amerického exriaditeľa významného centra: Zatknutie kvôli sexuálnemu zneužívaniu

Thomas Frieden
Thomas Frieden
Zdroj: SITA/AP Photo/David Goldman
24.08.2018 19:50

NEW YORK - Bývalého riaditeľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Thomasa Friedena zatkli v piatok v New Yorku pre obvinenie zo sexuálneho zneužívania.


Newyorská polícia oznámila, že Friedena, ktorý je aj bývalým komisárom mesta New York pre zdravotníctvo, zatkli v piatok ráno vo štvrti Brooklyn. Rozhlasová stanica WABC informovala, že Frieden neodporoval a je ochotný čeliť obvineniam, že vlani v októbri vo svojom dome chytil za zadnú časť tela ženu, s ktorou sa poznal. Žena to podľa stanice nahlásila polícii v júli.

Frieden je obvinený z násilného dotýkania, sexuálneho zneužívania a obťažovania, dodala tlačová agentúra AP. CDC je popredná inštitúcia národného verejného zdravotníctva v USA. Má úlohu chrániť zdravie a bezpečnosť verejnosti prostredníctvom kontroly a prevencie chorôb v USA aj vo svete.

Frieden, americký odborník na infekčné choroby a na verejné zdravie, vykonával funkciu riaditeľa CDC v rokoch 2009-2017 za vlády prezidenta Baracka Obamu a angažoval sa aj pri riešení epidémie eboly v západnej Afrike v roku 2014.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články