Pondelok, 12. apríl 2021. Meniny má Estera, zajtra Aleš.

Jiří popísal smrť Čecha (†24) na Malorke: Hecovanie sa pred kamarátmi a tragický pád na skaly

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com
13.08.2018 11:57

PRAHA - Cesta na Malorku sa stala osudnou iba 24-ročnému Čechovi, ktorý v piatok večer pri skoku do mora spadol na skalu a zabil sa. Mladík dovolenkoval vo vyhľadávanej destinácii so svojimi kamarátmi a podľa svedka sa práve pred nimi snažil dokázať svoju odvahu. Nebyť toho, k zbytočnej smrti možno vôbec nemuselo prísť.


Tragédia na Malorke: Desivý pád na skaly, mladého Čecha (†24) nedokázali oživiť

Hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Michaela Lagronová spresnila, že nešťastie sa stalo okolo pol ôsmej večer v meste Manacor, ktoré leží vo východnej časti ostrova. "Podľa výpovede svedkov k úmrtiu došlo skokom do vody v skalnatej oblasti. Muž skákal zo skaly dolu a bohužiaľ neskočil do vody, ale dopadol na skalu," povedala hovorkyňa.

Pre český Blesk prehovoril aj svedok Jiří. "Mladík sa zrejme vyhecoval pred kamarátmi, s ktorými bol na dovolenke, a povedal im, že skočí zo skaly a dopláva späť na pláž. Kamaráti medzitým zišli zo skál k pláži a čakali na neho. Keď sa ale mladík neobjavil, vrátili sa na skaly a videli, ako sa telo ich kamaráta vznáša na hladine. Okamžite volali o pomoc," uviedol. Privolaní záchranári však už mohli skonštatovať iba Čechovu smrť.

Jiří popísal smrť Čecha
Zdroj: Getty Images

Hovorca cestovnej kancelárie Blue Style Václav Nekvapil povedal, že nešťastie sa stalo mimo areál hotela. Situáciu teraz rieši poisťovňa. "Niektorí členovia skupiny požiadali o predčasný návrat domov," dodal.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz ZDROJ: ČTK

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články