Piatok, 27. január 2023. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Desať rokov učil tanec v českých škôlkach: Vykľul sa z neho pedofil, označil sa za Pedokráľa

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com

PRAHA - Stredočeská polícia vyšetruje rozsiahly prípad sexuálneho zneužitia niekoľkých malých dievčat. Ako informuje spravodajský portál iDNES.cz, v tejto súvislosti obvinili 38-ročného Petra D. z Prahy, ktorého súd poslal do väzby.


"Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovaniu nebudeme poskytovať žiadne informácie. Na prípad je uvalené informačné embargo, figurujú v ňom maloletí," vyjadril sa hovorca stredočeskej polície Pavel Truxa. Muž podľa iDNES.cz usporadúval detské tábory a v desiatkach materských škôlok viedol tanečné krúžky pre najmenšie deti. Navonok vystupoval ako skúsený a seriózny pedagóg a tanečník, v súkromí si však hovoril Plyšáček, založil web pre pedofilov a vyhlásil sa za ich "pedokráľa", pričom tvrdil, že im chce pomáhať, aby neboli nebezpeční.

Podľa informácií denníka MF DNES bol muž pred niekoľkými týždňami s osemročným dievčatkom v reštaurácii v Lysej nad Labem. Dieťa obchytkával a správal sa tak nevhodne, že si to všimla predavačka, ktorá všetko natočila na mobil a zábery odovzdala polícii. Tá neskôr v mužovom počítači našla množstvo fotografií a videí s dievčatkami zo škôlok. Kriminalisti pritom neskôr obvinili i matku dievčatka, s ktorým bol v reštaurácii. Zistili totiž, že dcéru predávala.

Petr D. mal podľa MF DNES agentúru, s ktorou obchádzal škôlky po celej Prahe. Venoval sa tomu viac ako desať rokov a škôlok boli desiatky, podľa polície až 50. V niektorých zariadeniach pritom na jeho kurzy dohliadali učiteľky či upratovačky a v niektorých bol s deťmi sám. Politici v obvodoch, ktoré sú zriaďovateľmi škôlok sa bránia tým, že o lektorových sklonoch nevedeli. "V súvislosti s touto a podobnými kauzami vyzvala mestská časť Praha 20 svoje príspevkové organizácie, aby externých pracovníkov preverovali a v priebehu činnosti ich i naďalej kontrolovali," reagovala starostka Hana Moravcová.

Plyšáček býval členom Československej pedofilnej komunity, známej ako Čepek, ktorá združuje podobne deviantných jedincov, no mal neustále konflikty s ostatnými a tak mu administrátori pohrozili vylúčením pre nevhodné narážky v chate. Petr D. komunitu napokon opustil a v decembri 2015 si založil vlastnú, ktorú označil ako "bezpečné sídlo obdivovateľov dievčatiek".

Cieľom bola údajne osveta, teoretické štúdium či "rady od skúsenejších pedofilov ako ovládať vášne". Na webe o sebe píše, že jeho záujmom je štúdium detskej sexuality a páčia sa mu dievčatá od jedného do 10 rokov. Reportér MF DNES narazil na jeho web už pred dvoma rokmi, pričom Plyšáček najprv súhlasil aj s rozhovorom, čo si však neskôr rozmyslel.

Viac o téme:


 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články