°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

Hrôzostrašná smrť: FOTO Cyklistov v horách napadla puma, jedného z mužov roztrhala a odvliekla k brlohu

Puma zabila cyklistu neďaleko Seattlu.
Puma zabila cyklistu neďaleko Seattlu.
Zdroj: SITA/AP. YouTube/Keytv
20.05.2018 10:00

NORTH BEND- Sobotňajší výlet dvoch cyklistov sa skončil tragédiou. Vybrali sa do hôr na západe Spojených štátov, kde na nich zaútočila puma. Prvého z mužov šelma škaredo potrhala, zatiaľ čo druhého zabila a jeho telo odtiahla k svojmu brlohu. Správa lesov následne pumu zastrelila.


Dvojica cyklistov sa vypravila na horskú cestu do odľahlej oblasti približne 50 kilometrov východne od Seattlu v štáte Washington. Prvého z mužov šelma obývajúca toto teritórium škaredo potrhala, zatiaľ čo druhého zabila a jeho telo odtiahla k svojmu brlohu. Podľa agentúry Reuters to uviedol hovorca úradu miestneho šerifa Ryan Abbott.

Puma zabila cyklistu neďaleko
Zdroj: SITA/AP

Zranený muž z miesta útoku odišiel cez tri kilometre na bicykli, než zavolal na tiesňovú linku. Keď prišli policajti, našli bicykel obete a v neďalekom lese uvideli pumu stojacu nad mŕtvym telom obete.On či ona, neviem, či to bol samec, alebo samica, mal telo obete vo svojom brlohu,“ povedal Abbott.

Puma zabila cyklistu neďaleko
Zdroj: YouTube/keytv

Jeden z policajtov potom zviera postrelil a puma utiekla hlbšie do lesa. Za pomoci psov potom pracovníci miestnej správy lesov šelmu vystopovali a odstrelili.

Hrôzostrašná smrť: FOTO Cyklistov
Zdroj: SITA/National Park Service via AP

Ku smrteľným útokom púm dochádza v USA veľmi zriedka, za posledných sto rokov ich boli zhruba dve desiatky a väčšinou boli napadnuté deti. Podľa Abbotta išlo len o druhý podobne tragický útok v štáte Washington za posledné storočie.


Galéria

Puma zabila cyklistu neďaleko Puma zabila cyklistu neďaleko Puma zabila cyklistu neďaleko Útok sa stal v Puma zabila cyklistu neďaleko Puma zabila cyklistu neďaleko

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/vo
ZDROJ: ČTK
FOTO: SITA/AP, SITA/Alan Berner/The Seattle Times, YT/KeyTv
VIDEO: FB/Michael Crowe

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články