Kráska sa vybrala behať do parku: FOTO Stačil okamih a ležala na zemi celá zakrvavená | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Kráska sa vybrala behať do parku: FOTO Stačil okamih a ležala na zemi celá zakrvavená

Kimberly Smithová
Kimberly Smithová
Zdroj: FB/Kimberly Smith
29.03.2018 09:57

BRISBANE - Kimberly Smithová z austrálskeho Brisbane dostala poriadnu bitku, keď bežala cez miestny park. Pre portál news.com.au opísala útok, po ktorom jej zostala zlomená lícna kosť a domnieva sa, že za násilím je rasové napätie v komunite.


Zlodej (19) chcel ukradnúť mercedes: Majiteľ ho pri tom načapal, VIDEO tvrdej príučky

"Myslíš si, že si v bezpečí, keď beháš v okolí svojho domu... zrejme nie," napísala Smithová na Facebook a zverejnila zábery svojej dobitej a krvavej tváre.

Mladá žena opísala, ako bežala cez park na predmestí Redbank Plains na juhozápade Brisbane, keď po nej začali kričať dve ženy, o ktorých tvrdí, že boli afrického pôvodu.

Kráska sa vybrala behať
Zdroj: FB/Kimberly Smith

Väčšinou je počas behu pohrúžená do seba a svoje okolie si veľmi nevšíma, ale teraz kútikom oka zaregistrovala, ako sa k nej ženy neustále približujú.

"Kričali po mne, tak som sa ich opýtala, aký majú problém. Nepočula som ich, pretože som mala slúchadlá. Potom som pocítila bolesť a zrútila som sa na chodník. Ďalšia vec, ktorú si pamätám, je, že sa zviecham zo zeme a snažím sa nájsť pomoc," uviedla Kimberly.

Kráska sa vybrala behať
Zdroj: FB/Kimberly Smith

Domnieva sa, že ju ženy udreli do hlavy, ale stratila vedomie, takže si tým nie je istá. Napriek tomu, že bola po útoku poriadne otrasená, podarilo sa jej zastaviť okoloidúce auto a dostala sa do nemocnice. Verí, že útok bol rasovo motivovaný.

Tvrdí, že existuje malá časť sudánskych tínedžerov, ktorá spôsobuje problémy a tento stav sa rokmi zhoršuje. Jej rodina povedala pre 9 News, že incident sa stal v dôsledku zvýšenia napätia v miestnej komunite, čo viedlo k tomu, že niektoré parky sa stali zónami, do ktorých je lepšie nechodiť.

Kráska sa vybrala behať
Zdroj: FB/Kimberly Smith

Napriek útoku členka miestnej rady Sheila Irelandová pre 9 News uviedla, že v Redbank Plains nemajú problém s kriminalitou afrických prisťahovalcov a že na stretnutiach s ňou alebo pri stretnutiach komunity neboli takéto záležitosti spomenuté.

Incidentom sa zaoberá polícia.


Galéria

Kimberly Smithová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
FOTO: FB/Kimberly Smith

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články