Krajina v šoku: Gabriel (†8) zrazu zmizol, otrasný výsledok pátrania po chlapčekovi | Topky.sk

Piatok, 22. jún 2018. Meniny má Paulína, zajtra Sidónia.

Krajina v šoku: Gabriel (†8) zrazu zmizol, otrasný výsledok pátrania po chlapčekovi

Zdroj: profimedia.sk
13.03.2018 08:00

MADRID - Španielska polícia našla telo osemročného chlapca, ktorého zmiznutie vzbudilo pred viac ako dvoma týždňami pozornosť celej krajiny. Policajti v súvislosti s jeho smrťou zadržali priateľku chlapcovho otca, ktorá spoluorganizovala verejné pátranie. Polícia tiež začala preverovať podozrivé úmrtie iného dieťaťa spojené s tou istou ženou, uviedol denník El País.


Tínedžerka (17) kradla v luxusnom obchode: Keď ochranka nakukla do jej tašky, nastal horor

Zmiznutie osemročného Gabriela Cruza vo vidieckom regióne juhošpanielskej provincie Almería vyvolalo v predposledný februárový deň rozsiahle pátranie, do ktorého sa zapojili viac než štyri tisícky policajtov a stovky dobrovoľníkov. Partnerka Gabrielovho otca Ana Quezadaová sa aktívne zúčastňovala organizácie verejných mítingov na podporu pátrania po chlapcovi.

Gabrielov otec a podozrivá žena.
Krajina v šoku: Gabriel
Zdroj: profimedia.sk

Telo chlapca v nedeľu polícia objavila v kufri auta, ktoré 43-ročná žena šoférovala. Policajti ju podozrievajú z toho, že telo najprv uschovala na rodinnom pozemku v obci Rodalquilar, snažila sa ho však premiestniť inam. Na zázname policajnej kamery žena svoju vinu poprela.

Podľa výsledkov pitvy bol chlapec uškrtený v deň, keď zmizol.

Policajti teraz začali skúmať iný prípad starý 22 rokov. Vtedy sa starala Quezadaová o svoju štvorročnú dcéru, ktorá vypadla z okna v severošpanielskom meste Burgos. Jej smrť bola označená za nešťastnú náhodu.


Galéria

Gabrielov otec a podozrivá

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/sz
ZDROJ: ČTK
FOTO: profimedia.sk;
VIDEO: YouTube/AGENCIA EFE/El País

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články