°C

Sobota, 24. október 2020. Meniny má Kvetoslava, zajtra Aurel.

Kontrola kamióna odhalila poriadny náklad: TOTO by malo na čiernom trhu astronomickú hodnotu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
08.11.2017 22:05

WELS - Drogový kontraband v podobe 400.000 kusov tabletiek extázy, ktoré by na čiernom trhu mali hodnotu štyroch miliónov eur, objavili rakúski policajti a colníci pri kontrole kamióna smerujúceho z Amsterdamu do Istanbulu. Informovala o tom v stredu televízia ORF. Tureckého vodiča kamióna zadržali.


Pri prehliadke kabínky vodiča colníkmi v termináli v hornorakúskom meste Wels sa najskôr našla väčšia suma peňazí v hotovosti, neskôr aj menšie množstvá rôznych drog. Colníci tak vzhľadom na podozrenie, že by vo vozidle mohli byť ukryté aj ďalšie drogy, povolali kolegov z krajinského kriminálneho úradu so stopovacím psom.

Ten  signalizoval niečo podozrivé v časti vozidla určenej na prepravu nákladu, kde sa nachádzali kuchynské spotrebiče. Za nimi bolo v piatich sudoch, dvoch škatuliach a jednej športovej taške ukrytých najmenej 100 kilogramov tabletiek drogy extáza. Zadržaný Turek podľa informácií denníka Kronen-Zeitung povedal, že za prepravu drog dostal 10.000 eur. Vďaka nemu sa medzičasom podarilo identifikovať spolupáchateľa v Nemecku.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články