Šialený čin matky v nemocnici: Vyznávačka alternatívnej medicíny podrezala chorého synčeka (†1) | Topky.sk

Nedeľa, 24. jún 2018. Meniny má Ján, zajtra Tadeáš.

Šialený čin matky v nemocnici: Vyznávačka alternatívnej medicíny podrezala chorého synčeka (†1)

Katharina Katit-Staeheliová
Katharina Katit-Staeheliová, Zdroj: FB
13.11.2017 09:30

MADRID - Švajčiarka Katharina Katit-Staeheliová vzala svojho ročného synčeka Dylana z nemocnice v Zürichu v čase, keď čakal na operáciu. Dieťatko totiž trpelo hydrocefalom, stavom, kedy dochádza k nahromadeniu mozgovomiechovej tekutiny v lebke. Neskôr svojho potomka zabila, pretože sa bála, že by ho lekári mohli využiť na experimenty. Súd ju poslal do väzenia na 11 rokov.


Desivé FOTO z miesta hrozného činu: Andrej podrezal učiteľa, urobil si selfie a skutok dokonal

Aj keď synček potreboval chirurgický zákrok, matka s ním z nemocnice utiekla a takmer mesiac sa skrývala v Španielsku. V januári 2014 ju spozoroval v obchodnom centre v meste Torrevieja na pobreží Costa Blanca policajný príslušník, ktorý si ju pamätal z medzinárodného zatykača.

Zatiaľ čo jej dieťa vyšetrovali lekári v nemocnici, Katharinu Katit-Staeheliovú strážili dvaja muži zákona v izbe zdravotníckeho zariadenia. Dôstojníkov však požiadala o povolenie Dylana okúpať, s čím súhlasili. Keď však drobca vyzliekla, vzala nôž a prerezala mu hrdlo. Neskôr sa pokúsila spáchať samovraždu tým, že sa bodla do krku, ale zranenie nebolo život ohrozujúce.

Malý Dylan trpel hydrocefalom
Šialený čin matky v
Zdroj: FB

Minulý pondelok priviedli vrahyňu pred súd v španielskom meste Elche. Podľa psychiatra obžalovaná trpí poruchou osobnosti a nevidela žiadne východisko z danej situácie.

Napriek tomu, že si vraj nepamätá, k čomu v nemocničnej izbe došlo, povedala súdu, že sa obávala, že jej lekári vezmú Dylana, aby s ním mohli experimentovať. Priznala, že je veľmi skeptická voči konvenčnej medicíne a lekárom a uviedla, že preferuje homeopatiu a tradičnú indickú a čínsku medicínu.

Keď jej lekári v Zürichu povedali, že jej dieťa potrebuje MRI vyšetrenie, vraj spanikárila a rozhodla sa, že svojho syna unesie. Španielski prokurátori pre ňu požadovali 17 rokov väzenia, sudca však zvolil nižší trest – 11 rokov odňatia slobody, informovali miestne médiá.


Galéria

Katharina Katit-Staeheliová Malý Dylan trpel hydrocefalom

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: Facebook

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články