°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Topiaci sa ľad odkryl na Mont Blancu hrozný obraz: Ide o možno dvadsaťročné mŕtvoly

Mont Blanc.
Mont Blanc.
Zdroj: TASR
24.08.2017 15:20

RÍM - Na talianskej strane masívu Mont Blanc objavili telesné pozostatky troch ľudí, ktorí zrejme zahynuli ešte v 90. rokoch. Ostatky, ktoré na ľadovci Miage pravdepodobne poodhalil topiaci sa ľad, našiel francúzsky horolezec. S odvolaním sa na talianske média a záchranárov o tom dnes informovala spravodajská stanica BBC.


Podľa talianskych záchranárov patria pozostatky ľuďom, ktorí na odľahlom ľadovci Miage patriacemu k masívu Mont Blanc prišli o život okolo roku 1995. Objavil ich francúzsky horolezec, ktorý pri ostatkoch našiel aj peňaženku a nemecký preukaz totožnosti vydaný v roku 1995 vtedy 23-ročnému Nemcovi, uviedol denník La Repubblica.

Ľadovce sa podľa úradov vplyvom globálneho otepľovania topia čoraz rýchlejšie, čím sa zároveň zvyšuje pravdepodobnosť objavenia tiel ďalších nezvestných horolezcov či turistov. Len minulý týždeň pritom v inom roztápajúcom sa ľadovci vo Švajčiarsku objavili pozostatky dvoch osôb, zrejme páru, ktorý sa v horách stratil pred 75 rokmi. Masív Mont Blanc predstavuje pre turistov veľkú výzvu. Patrí k nemu dovedna 11 vrchov s nadmorskou výškou viac ako 4000 metrov vrátane rovnomenného najvyššieho vrchu Álp aj celej západnej Európy.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články