Nevinný človek zomrel na atrakcii v Ohiu: Absurdný dôvod pripravil o život tínedžera (†18) | Topky.sk

°C

Streda, 22. január 2020. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Nevinný človek zomrel na atrakcii v Ohiu: Absurdný dôvod pripravil o život tínedžera (†18)

Zdroj: SITA/Jim Woods/The Columbus Dispatch via AP
07.08.2017 09:20

COLUMBUS - "Tragické zlyhanie" adrenalínovej zábavnej atrakcie, ktoré si počas prvého dňa Ohio State Fair koncom júla vyžiadalo život 18-ročného muža, spôsobila korózia. Informoval o tom jej holandský výrobca.


Spoločnosť KMG v nedeľu na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti Facebook zverejnila vyhlásenie, podľa ktorého jej zástupcovia navštívili miesto nehody a vykonali metalurgické testy. Zistili nimi, že korózia "nebezpečne zmenšila" hrúbku steny nosníka, ktorý držal gondolu s pasažiermi. Atrakcia má podľa nich 18 rokov.

Nevinný človek zomrel na
Zdroj: SITA/Barbara J. Perenic/The Columbus Dispatch via AP

Gondola kolotoča, známeho ako Fire Ball, ktorý ľudí zároveň hojdá aj točí, sa 26. júla rozpadla a niekoľko ľudí z nej vypadlo. Zahynul pri tom spomínaný 18-ročný Tyler Jarrell. Ešte minulý týždeň boli podľa agentúry AP v nemocnici štyria zranení, z ktorých jeden je v kóme.

KMG po nehode zakázala používanie podobných atrakcií na celom svete. V aktuálnom vyhlásení uvádzajú, že spolu s bezpečnostnými expertmi vytvorili inšpekčný protokol, s pomocou ktorého budú môcť kolotoče správne udržiavať a riadne skontrolovať, aby ich mohli bezpečne znovu otvoriť.

Nevinný človek zomrel na
Zdroj: SITA/Barbara J. Perenic/The Columbus Dispatch via AP


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články