Biely dom rozšíril sankcie proti Sýrii: Kvôli porušovaniu ľudských práv pridali desať mien | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Biely dom rozšíril sankcie proti Sýrii: Kvôli porušovaniu ľudských práv pridali desať mien

Bašár Asad
Bašár Asad
Zdroj: SITA/SANA via AP, File
17.05.2017 13:29

WASHINGTON - Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa rozhodla o rozšírení sankcií voči Sýrii v súvislosti s prípadmi porušovania ľudských práv, informovala dnes agentúra AP.


Na sankčný zoznam ministerstva financií USA bolo v utorok pridaných päť občanov Sýrie a päť sýrskych spoločností. Sú medzi nimi aj bratranci sýrskeho prezidenta Bašára Asada Iháb a Ijád Mahlúfovci, ich rodinná dobročinná organizácia a tiež sýrska islamská banka Cham Bank. 

Na fyzické a právnické subjekty zaradené na tento zoznam sa vzťahuje rozhodnutie o zmrazení akýchkoľvek prípadných aktív v americkej jurisdikcií. Súčasťou reštriktívnych opatrení je aj zákaz finančných transakcií medzi týmito subjektmi a americkými občanmi a spoločnosťami. Ministerstvo financií zdôvodnilo najnovšie rozšírenie sankcií pokračujúcimi útokmi na civilné obyvateľstvo v Sýrii.  

Rozhodnutie prišlo deň po tom, ako americká vláda obvinila sýrsky režim z masového zabíjania väzňov vo vojenskej väznici v meste Sajdnájá. Damask tieto tvrdenia kategoricky odmietol a označil ich za klamstvá. Dôkazy o masovom zabíjaní v sýrskych väzniciach už predtým zhromaždili aj viaceré západné mimovládne organizácie či aktivisti.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články