°C

Sobota, 19. september 2020. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Policajt v Rakúsku sa priznal k ohavným činom: Zabil tehotnú priateľku a maličkého syna

Ilustračné foto
Ilustračné foto
21.10.2016 19:00

VIEDEŇ - Dvadsaťtriročný policajt, na ktorého v Rakúsku 10. októbra uvalili vyšetrovaciu väzbu po tom, ako sa priznal k vraždám o dva roky staršej, v šiestom mesiaci tehotnej priateľky Claudie K. a ich 21-mesačného syna Noaha, opäť vypovedal a výrazným spôsobom nielen rozšíril, ale aj pozmenil pôvodnú výpoveď.


Po matke a jej dieťati, ktorí zmizli bez stopy vo Viedni v prvý októbrový deň, sa pátralo na celom území Rakúska. Ich blízki sa už obávali, že sa mohli stať obeťami zločinu. Motív konania 23-ročného muža malo ozrejmiť jeho pôvodné tvrdenie, že sa chystal opustiť priateľku, ktorá ho údajne mala zavrieť doma a biť.

Z informácií, ktoré pre tlačovú agentúru APA poskytla dnes o tohtotýždňovej výpovedi svojho mandanta jeho právna zástupkyňa Iris Augendopplerová, však vyplýva, že mladý muž mal milenku, s ktorou sa v spoločnosti jej dvoch detí stretol po vražde tehotnej priateľky v jednom z viedenských zábavných centier.

Advokátka súčasne potvrdila, že doteraz medializované informácie o pozadí kauzy nezodpovedajú skutočnosti. Policajt 2. októbra v poludňajších hodinách zastrelil tehotnú priateľku, pretože "sa toho v ňom nakopilo už mnoho". Následne napísal 29-ročnej milenke esemesku, z ktorej citovali noviny Kronen Zeitung, a stretol sa s ňou v spoločnosti svojho synčeka.

Večer potom odstránil stopy po vražde v bydlisku a uložil synčeka spať. Keď sa ten ráno 3. októbra zobudil, pripravil mu ešte raňajky, obliekol ho a následne uškrtil. "Môj mandant nechcel, aby syn vyrastal bez matky," potvrdila jeho advokátka. Obe bezduché telá potom policajt zabalil, umiestnil v pivnici a vyčistil byt. Po esemeske, ktorá mala upokojiť príbuzných nezvestnej, si milenku pozval večer k sebe, spoločne prenocovali, aby ho táto žena pri výsluchu označila za "milého, nesmelého a romantického", ako vždy.

Obaja vraj trávili niekoľko nocí týždenne spoločne, pretože tehotná priateľka policajta bola prakticky celé leto u rodičov v spolkovej krajine Korutánsko. Muž vraj žene povedal, že už mesiace nežije s priateľkou. Vo štvrtý októbrový deň muž kúpil farbu a vymaľoval pivnicu, aby prekryl stopy po krvi. Navyše bezduché telá umiestnil do motorového vozidla, aby následne kolegom ohlásil zmiznutie priateľky a synčeka. Potom už ako práceneschopný odcestoval do Štajerska, odkiaľ pochádza a kde ho päť dní po prvej z vrážd zadržali.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články