Dánska politická strana volá po zastavení imigrácie: Extrémisti predstavujú hrozbu násilia | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Dánska politická strana volá po zastavení imigrácie: Extrémisti predstavujú hrozbu násilia

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
28.07.2016 17:45

KODÁŇ - Dánsko by malo zastaviť imigráciu z moslimských krajín, aby tak eliminovalo hrozbu násilia, ktorú predstavujú extrémisti. Vyhlásili to dnes predstavitelia Dánskej ľudovej strany (DPP), druhého najväčšieho politického subjektu v krajine, informuje agentúra AP.


Podpredseda protiimigračne zameranej DPP Sören Espersen uviedol, že 270.000 moslimov žijúcich momentálne v šesťmiliónovom Dánsku predstavuje vysoké riziko výskytu sympatizantov militantnej skupiny Daeš. Sociálni demokrati, najväčšia dánska politická strana, tieto výroky odsúdili.

"Islam je agresívne náboženstvo. Každý musí vidieť, že mnohí, ktorí páchajú teror, nachádzajú inšpiráciu práve v islame. To je dôvod, prečo existuje súvislosť medzi počtom moslimov v určitej krajine a všeobecným bezpečnostným rizikom," povedal hovorca DPP pre otázky prisťahovalectva Martin Henriksen.

Jeho strana, ktorá podporuje menšinovú vládu, ale nezastáva v nej žiaden post, sa nebude usilovať o zavedenie zákona explicitne zakazujúceho moslimských imigrantov, avšak táto agenda bude primárnym cieľom DPP. "Naším zámerom je, aby sa zastavila moslimská imigrácia. Radi by sme ju dostali na nulovú úroveň," zdôraznil Henriksen.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články