Brexit nie je ľahostajný ani Obamovi: Cestuje do Londýna, aby presvedčil britských voličov | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

Brexit nie je ľahostajný ani Obamovi: Cestuje do Londýna, aby presvedčil britských voličov

Barack Obama
Barack Obama
Zdroj: SITA
13.03.2016 08:05

LONDÝN/WASHINGTON - Americký prezident Barack Obama údajne pricestuje v apríli do Londýna a bude apelovať na britských voličov, aby podporili zotrvanie svojej krajiny v EÚ, informoval dnes denník The Independent.


Britskí voliči budú v júni rozhodovať v referende o tom, či ich krajina zostane súčasťou EÚ ako najväčšieho svetového obchodného bloku. Obama už skôr deklaroval, že si želá, aby Británia zostala členom EÚ a pomohla tak zachovať povojnové transatlantické partnerstvo, uviedla agentúra Reuters.

Väčšina prieskumov verejnej mienky v Británii vypovedá o rozkole v tamojšej spoločnosti, kde väčšina ľudí je stále nerozhodnutá vo veci prípadného brexitu. Podľa dnešného vydania Independentu by Obama v apríli mal zavítať do Nemecka na veľtrh technológií.

Podľa zdroja v britskej vláde by Obama cestu do Európy mohol zrejme využiť aj na návštevu Londýna. "Bolo by dosť šokujúce, keby (britských) voličov nepožiadal, aby hlasovali za zotrvanie Británie v únii," uviedol nemenovaný vládny zdroj. Washingtonský Biely dom a úrad britského premiéra Davida Camerona zatiaľ odmietli komentovať správy o možnej Obamovej návšteve v Londýne. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články