Merkelová vynadala Putinovi tak, že ju museli cenzúrovať: Pán prezident toto počúvať nebude! | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Merkelová vynadala Putinovi tak, že ju museli cenzúrovať: Pán prezident toto počúvať nebude!

13.05.2015 10:01

MOSKVA - Moskvou otriasa škandál. Putinovi tlmočníci svojvoľne scenzúrovali prejav Angely Merkelovej, ktorá kritizovala vojenské zabranie Krymu. Tá si nedávala servítku pred ústa a ostrým jazykom zrejme povedala to, čo v Moskve nechcú počuť.


Kremeľ cenzúroval nedeľný prejav Angely Merkelovej o "zločinnom a protiprávnom" charaktere ruskej anexie ukrajinského Krymu. Oznámil to včera moskovský rozhlas. Na tlačovej konferencii v Moskve nemecká kancelárka neobyčajne tvrdo kritizovala ruské zabranie, čo podľa rozhlasovej stanice EchoMoskvy kremeľských tlmočníkov zaskočilo.

V oficiálnom prejave teda tlmočníci tieto slová "upravili". Merkelová po rokovaniach s Putinom na tlačovej konferencii povedala, že "zločinná a protiprávna anexia Krymu a vojenské akcie na Ukrajine ťažko poškodili (rusko-nemeckú) spoluprácu".

V oficiálnej ruskej verzii, ktorá sa objavila na webových stránkach ruského prezidenta, znie ale vyjadrenie Merkelovej inak: "Anexia Krymu, ktorá sa uskutočnila v rozpore s medzinárodným právom, a vojenské akcie na Ukrajine ťažko poškodili (rusko-nemeckú) spoluprácu."

Podľa ruských novinárov tak nekompromisné prehlásenie západného politika ohľadom anexie Krymu ešte v Moskve nezaznelo. Nič na tom nemení ani fakt, že v prehlásení Merkelovej po ňom nasledovala veta o tom, že všetky konflikty, akokoľvek závažné, je trba riešiť diplomatickou cestou.

Merkelová prišla do Moskvy v nedeľu, deň po hlavných ruských oslavách 70. výročia konca druhej svetovej vojny. Pamiatku obetí si uctila položením venca ku hrobu neznámeho vojaka pri kremeľskom múre.

Merkelová vynadala Putinovi tak,


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, TMZ
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články