Maďarský Jobbik varuje: Do Európy sa "prisťahoval" terorizmus, potrebujeme akčný plán | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Maďarský Jobbik varuje: Do Európy sa "prisťahoval" terorizmus, potrebujeme akčný plán

Gábor Vona
Gábor Vona
Zdroj: SITA
09.01.2015 18:44

BUDAPEŠŤ - Barbarskou a podlou akciou v Paríži sa v stredu "prisťahoval" do Európy terorizmus, podobný čin sa môže časom zopakovať aj v Maďarsku. Vyhlásil to dnes v Budapešti predseda ultrapravicovej opozičnej strany Jobbik Gábor Vona, ktorý zdôraznil, že Maďarsko potrebuje detailný akčný plán.


Podľa agentúry MTI predseda Jobbiku inicioval zvolanie protiteroristického fóra expertov parlamentných frakcií, navrhol stiahnutie maďarských vojakov z ázijských krajín, pretože tí podľa jeho slov plnia v prvom rade americké záujmy. Ako dodal, Maďarsko by malo obnoviť možnosť trestu smrti a zaviesť nulovú toleranciu voči prisťahovalectvu.

"Európa si doposiaľ strkala hlavu do piesku, odteraz však treba uznať, že viac prisťahovalcov už neznesie," konštatoval Vona, ktorý ostro kritizoval premiéra Viktora Orbána za jeho nedôveryhodný a prázdny prejav dnes ráno.

Orbán v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas povedal, že "teraz treba hovoriť hlasom duše a nie rozumu, pretože obete ešte ani len nepochovali". Maďarskí politici sa podľa jeho vyjadrenia musia snažiť, aby bolo Maďarsko v tomto neistom svete bezpečné. Premiér deklaroval, že by bolo potrebné ochrániť krajinu pred prisťahovalcami.

Vona podotkol, že nejde o jednorazovú akciu, ale o začiatok tendencie. Prisťahovalectvo sa teraz vplyvom tlaku západnej Európy presunie viac na východ, na čo sa Maďarsko musí včas pripraviť, dodal predseda Jobbiku, podľa ktorého treba zdôrazniť, že Európa má problém s terorizmom a nie s islamskou vierou a kultúrou.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články