Streda22. máj 2024, meniny má Júlia, Juliána, Rita, zajtra Želmíra

Štrajk zamestnancov londýnskeho metra: Spoločnosti prídu o milióny

Ilustračné foto
Ilustračné foto (Zdroj: SITA)

LONDÝN - Zamestnanci londýnskeho metra vstúpili v noci nadnes do 48-hodinového štrajku proti znižovaniu pracovných miest a zatváraniu predajní cestovných lístkov. Očakáva sa, že protestná akcia bude miestne spoločnosti stáť milióny libier, keďže ich zamestnanci sa nebudú môcť dostaviť na pracoviská, informovala agentúra Reuters.

Štrajk, už druhý v tomto roku, sa začal v pondelok o 21.30 h miestneho času (22.30 h SELČ), pričom na budúci týždeň je plánovaný ďalší, trojdňový. Zamestnanci sa tak snažia zabrániť zatvoreniu približne 250 predajní cestovných lístkov a zrušeniu 950 pracovných miest. Opatrenia sú súčasťou reštrukturalizácie, ktorá má podľa prevádzkovateľa ročne ušetriť 50 miliónov libier.

Transport for London (TfL), pod ktorý spadá verejná doprava celej metropoly a jej blízkeho okolia, tvrdí, že iba menej než tri percentá ciest 151-ročným metrom absolvujú pasažieri využívajúci predajne klasických cestovných lístkov a väčšina ľudí disponuje elektronickými preukazmi. TfL zároveň garantuje, že žiadny zo zamestnancov nepríde o prácu.

Dvojdňový štrajk vo februári ochromil podzemnú dopravnú sieť, ktorú v britskej metropole využívajú denne tri milióny obyvateľov. Združenie malých podnikov (FSB) odhadlo, že štrajk stál malé podniky, ktoré tvoria 99 percent všetkých londýnskych spoločností, 600 miliónov libier. Straty boli vyčíslené z neodpracovaných hodín, neuskutočnených obchodov a produktivity.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu