°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Starosta Toronta využíva svoju drogovú slávu: Figúrky s jeho podobizňou idú na dračku!

Starosta Toronta s vlastnou figúrkou Ilustračné foto
Starosta Toronta s vlastnou figúrkou Ilustračné foto
Zdroj: news.yahoo.com
16.11.2013 13:55

TORONTO – Takýto nával nikto nečakal! Stovky ľudí zaplnili torontskú radnicu, aby si kúpili figúrku s podobou kontroverzného starostu Roba Forda. Limitovaná edícia sa ihneď vypredala a dnes sa predáva za stovky dolárov.


Len pred týždňom Rob Ford priznal, že fajčil crack a dnes šokuje znova! Starosta kanadského Toronta sa rozhodol vyťažiť zo svojej krehkej šlávy čo najviac a začal predávať figúrky so svojou podobizňou. Časť výťažku poputuje na charitu.

Starosta predáva vlastné figúrky.
Zdroj: thestar.com, ipolitics.ca

Už od rána sa v priestoroch radnice tlačili stovky ľudí, aby získali svoj exemplár. Figúrky merajú 15 cm a boli vyrobené v limitovanej edícii 1000 kusov, ktorá sa hneď vypredala.

Starosta predáva vlastné figúrky.
Zdroj: thestar.com, ipolitics.ca

Napriek tomu, že chce dať Ford vyrobiť ďalšie bábiky a plánuje predávať aj vlastné tričká (oboje po 20 kanadských dolároch, teda približne 14 eur), už popoludní sa figúrky dražili na aukčnom portáli za 15-násobok pôvodnej ceny! Istý predajca ich dokonca ponúka za 25 000! „Predalo sa ich len tisíc, jedného dňa budú mať hodnotu milióna. Je to jediný starosta na svete, ktorý fajčí crack.“

Figúrky sa predávajú za
Zdroj: ebay.ca

Podozrenia z toho, že Ford užíva drogy, ako prví ešte v máji zverejnili reportéri bulvárnej webovej stránky Gawker a najpredávanejšieho kanadského denníka Toronto Star. K novinárom sa dostala videonahrávka, na ktorej starosta s pomocou sklenej fajky inhaluje neidentifikovanú látku. Záznam neskôr zverejnili a Ford sa za svoje správanie oficiálne ospravedlnil.

Polícia ho v súvislosti s konzumáciou drog neobvinila, no mestská rada schválila odobratie niektorých jeho právomocí.


Galéria

Starosta Toronta s vlastnou Starosta predáva vlastné figúrky. Starosta predáva vlastné figúrky. Figúrky sa predávajú za

Nástroje k článkuZDROJ: lpnews.yahoo.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články