°C

Nedeľa, 23. február 2020. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Kontroverzný starosta Toronta išiel na protidrogové liečenie

Rob Ford odchádza na liečenie
Rob Ford odchádza na liečenie
Zdroj: SITA
02.05.2014 09:35

TORONTO - Kontroverzný starosta kanadského Toronta Rob Ford vo štvrtok odišiel zo svojho úradu a namieril si to do centra pre liečbu drogových závislostí. Urobil tak potom, ako sa priznal k užívaniu tvrdých drog vrátane cracku, kryštalickej formy kokaínu.


Nie je jasné, ako dlho by mal byť mimo úradu, ani či sa pokúsi o znovuzvolenie do funkcie šéfa radnice druhého najväčšieho mesta v Kanade vo voľbách naplánovaných na koniec októbra. Ford sa bude liečiť v Chicagu, potvrdil pre agentúru Associated Press jeho právny zástupca.

Mestská rada Toronta ešte vlani zbavila škandalózneho starostu väčšiny právomocí. Stalo sa tak po tom, čo sa Ford priznal, že počas výkonu svojej funkcie fajčil crack a napriek tomu odmietol odstúpiť. Doteraz však tvrdil, že išlo o ojedinelý prípad a na droge nie je závislý.

Podozrenia z toho, že Ford užíva drogy, ako prví ešte v máji zverejnili reportéri bulvárnej webovej stránky Gawker a najpredávanejšieho kanadského denníka Toronto Star. K novinárom sa dostala videonahrávka, na ktorej starosta s pomocou sklenej fajky inhaluje neidentifikovanú látku. Ford sa neskôr za svoje správanie oficiálne ospravedlnil. Polícia ho zatiaľ v súvislosti s konzumáciou drog neobvinila.


Galéria

Rob Ford odchádza na Rob Ford odchádza na Rob Ford odchádza na Rob Ford odchádza na Rob Ford odchádza na

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články